Якими пріоритетами керуватиметься Нацбанк

Національний банк залишатиметься незалежною інституцією, яка ухвалюватиме аполітичні та економічно вмотивовані рішення. Він і надалі буде прогнозованим та послідовним партнером для банківської спільноти.

Про це зазначив Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО під час першої робочої зустрічі з керівниками банків – членами Незалежної асоціації банків України, зазначається на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Зустріч було присвячено нагальним проблемам у роботі банків та пошуку шляхів їх вирішення.

«Я ціную та поважаю здобуту центральним банком інституційну незалежність. Наше завдання її зберегти та підвищити ефективність роботи регулятора. Ті кадрові зміни, що відбулися останнім часом як у складі Правління, так і у структурі НБУ, були направлені на підсилення роботи НБУ», – повідомив Кирило Шевченко.

Він наголосив на п’яти основних пріоритетах у роботі Нацбанку:

– реальне відновлення кредитування. У часи кризи ресурси та підтримка банківської системи є критично важливими для української економіки;

– зниження портфелів «поганих» боргів у банках. Це ще один «ключ» до запуску повноцінного кредитування;

– збереження макрофінансової стабільності, яка є безумовним досягненням останніх п’яти років та фундаментом для стабільної та здорової економіки;

– розвиток реформи корпоративного управління в банках;

– поглиблення співпраці з міжнародними партнерами. НБУ залишається у програмі співпраці з МВФ, це важливо для України.

Під час зустрічі також йшлося про окремі наглядові регуляції, пов’язані з визначенням розміру кредитного ризику за активними операціями, вимогами до капіталу та перенесенням термінів подання планів відновлення діяльності системно важливими банками.

Окремий блок питань стосувався введенню банками нових вимог до фінмоніторингу. Національний банк з вересня планує щомісячно проводити робочі та навчальні зустрічі з банками для надання необхідних роз’яснень. До кінця цього року банки мають час для налаштування процесів та процедур із фінмоніторингу.

Додатково банківська спільнота висловила занепокоєння щодо продовження Верховною Радою мораторію на стягнення заставного майна за валютними кредитами. Оскільки ця ініціатива не сприяє відновленню іпотечного кредитування, Нацбанк її не підтримує. Про це було повідомлено у відповідному зверненні до інших органів державної влади.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: