Готівка в обігу зросла на 14,4%

Станом на 1 липня 2020 року у готівковому обігу України перебувало готівки на суму 486,3 млрд. грн., зокрема банкнот – 483,4 млрд. грн. (2,96 млрд. штук) та монет – 2,8 млрд. грн. (13,4 млрд. штук). Про це повідомляє НБУ на своїй офіційній сторінці у Facebook.

З початку цього року готівка в обігу зросла на 14,4% (на 61,2 млрд. грн.) у порівнянні з її зменшенням на 1,6% (або на 6, 4 млрд. грн.) за аналогічний період минулого року. Це пов’язано із карантинними обмеженнями. В Україні після введення карантину готівка довше затримується в обігу.

На ситуацію могли впливати, зокрема, такі чинники:

– під час карантину громадяни менше споживали товарів та послуг;

– збільшився попит на готівку, у тому числі «про всяк випадок». Таке збільшення попиту на готівку відбувалося і в інших країнах, де запроваджувалися карантинні обмеження;

– посилився соціальний захист та зросли державні виплати для підтримки населення під час кризи, у тому числі пенсіонерів, які здебільшого віддають перевагу готівці;

– ймовірно, зросли неофіційні розрахунки в тих видах діяльності, роботу яких було тимчасово обмежено через карантинні заходи.

Відтак, на одного українця припадає 71 банкнота, а розмінних та обігових монет, які є засобом платежу, – 185 (на початку року – 70 банкнот та 182 монети відповідно).

Крім того, в обігу перебуває уже близько 34 млн. банкнот номіналом 1000 гривень, а також 16,5 та 1,3 млн. нових обігових монет номіналами 5 та 10 гривень відповідно. Водночас найбільше за кількістю, як і раніше, у готівковому обігу знаходиться 200-гривневих банкнот (майже 23,2% від усієї кількості банкнот в обігу) та монет номіналом 10 копійок (близько 28,9% від усієї кількості монет в обігу).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: