Учасники приватизаційних аукціонів мають подавати фінансову звітність

Фонд державного майна надає роз’яснення щодо фінансової звітності, яка подається учасником аукціону разом із заявою на участь.

За інформацією ФДМУ, частиною сьомою статті 14 Закону «Про приватизацію державного і комунального майна» передбачено, що до заяви на участь у приватизації об’єкта малої приватизації подаються поряд з іншими документами остання річна або квартальна фінансова звітність.

Згідно із Законом «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Порядком подання фінансової звітності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 р. №419, юридичні особи, незалежно від організаційно-правової форми господарювання і форми власності, а також представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності зобов’язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.

Форми фінансової звітності мають бути зареєстровані відповідним органом, про що зазначається у відповідній квитанції про їх прийняття.

Слід зазначити, що відповідно до частини дев’ятої статті 14 Закону орган приватизації з продажу об’єкта малої приватизації не затверджує протокол електронних торгів, не укладає договір купівлі-продажу за результатами продажу на аукціоні із потенційним покупцем, який:

– не відповідає вимогам статті 8 цього Закону;

– не подав документи або відомості, обов’язкове подання яких передбачено цим Законом;

– подав неправдиві відомості про себе.

Таким чином, не подання учасником аукціону – юридичною особою разом із заявою на приватизацію останньої річної або квартальної фінансової звітності з відповідною квитанцією про її прийняття, є порушенням вимог частин сьомої та дев’ятої статті 14 Закону «Про приватизацію державного і комунального майна».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: