НКЦПФР уточнила процедури ліцензування

Комісія оприлюднила проекти нормативних актів щодо ліцензування на фондовому ринку.

Перший з них, проект Рішення Комісії «Про затвердження Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку».

Документом встановлюються ліцензійні умови провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку (професійної діяльності на ринку цінних паперів та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення, а саме:

1) діяльності з торгівлі цінними паперами, що включає такі види діяльності:

– дилерську діяльність;

– брокерську діяльність;

– діяльність з управління цінними паперами;

– андеррайтинг;

2) діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку;

3) депозитарної діяльності, що включає такі види діяльності:

– депозитарну діяльність депозитарної установи;

– діяльність із зберігання активів інститутів спільного інвестування;

– діяльність із зберігання активів пенсійних фондів;

4) клірингової діяльності;

5) діяльності з управління активами інституційних інвесторів, що включає такі види діяльності:

– діяльність з управління активами;

– діяльність з управління іпотечним покриттям;

6) діяльності з адміністрування недержавних пенсійних фондів;

7) діяльності з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю.

Проект передбачає, що для провадження професійної діяльності на фондовому ринку встановленим ліцензійним умовам повинні відповідати:

– ліцензіат протягом усього строку провадження професійної діяльності на фондовому ринку, ліцензію(ї) на здійснення якої(их) ним отримано;

– юридична особа, яка подала до Комісії заяву та відповідні документи для отримання ліцензії, станом на дату її подання. В цілях цього пункту та Порядку видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на ринку цінних паперів та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення така юридична особа, прирівнюється до ліцензіата.

Ліцензіат повинен виконувати вимоги, установлені цими Ліцензійними умовами, протягом усього строку провадження професійної діяльності на фондовому ринку.

Проектом встановлюються, зокрема, загальні та спеціальні умови провадження професійної діяльності на фондовому ринку (в залежності від виду діяльності), перелік та вимоги до відомостей, які ліцензіат подає до Комісії в процесі провадження професійної діяльності.

Другий документ – це проект Рішення НКЦПФР «Про затвердження Порядку видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення».

Він встановлює процедуру видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на ринку цінних паперів та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення, а саме професійної діяльності на фондовому ринку, перелік документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії, підстави для відмови у її видачі, процедуру і підстави зупинення дії та анулювання ліцензії, а також порядок реєстрації внутрішніх документів (змін до них).

Більш детально – у проектах рішень НКЦПФР «Про затвердження Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку» та «Про затвердження Порядку видачі, зупинення дії та анулювання ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: