В Україні запроваджуватимуться стандарти зеленого фінансування

НКЦПФР та IFC підписали договір про співпрацю з метою активізації розвитку фінансування з фокусом на адаптацію до зміни клімату в країні. Ця ініціатива є частиною ширшої стратегії IFC із залучення в Україну сталого фінансування, передає прес-служба Комісії.

НКЦПФР працюватиме з IFC над запровадженням у країні стандартів зеленого фінансування із особливим акцентом на зелені облігації. Спеціалісти IFC також консультуватимуть з питань, як стимулювати впровадження належних екологічних, соціальних та управлінських практик (ESG), що можуть допомогти компаніям функціонувати у більш сталий спосіб, як покращити доступ до капіталу, як пом’якшити ризики, пов’язані з їх ESG, та як убезпечитися від помилок в управлінні. Метою цієї роботи є сприяння розвитку, оскільки збільшення доступу до капіталу заохочує нові інвестиції, стимулює економічне зростання та формує передумови для створення нових робочих місць.

Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ зазначив: «Український ринок капіталу має стати частиною глобальних ринків капіталу, і наша робота спрямована на те, щоб допомогти розвинути цей потенціал. Разом з нашими міжнародними партнерами ми працюватимемо над політиками, щоб запровадити в Україні стандарти зеленого фінансування, насамперед через зелені облігації, нормативи і правила розкриття інформації про екологічно-соціальні аспекти та аспекти управління. Я переконаний, що завдяки успішному запровадженню цих інструментів український ринок зможе приваблювати більше фінансових ресурсів».

Щоб підтримати поступальний рух України в напрямі сталого фінансування у відповідності до передових міжнародних практик, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку нещодавно приєдналась до створеної за підтримки IFC Мережі сталого банкінгу (SBN) – співтовариства регуляторних органів фінансового сектору та банківських асоціацій із 40 країн, що розвиваються, які взяли на себе зобов’язання просувати стале фінансування. Мережа SBN та IFC працюватимуть з НКЦПФР над розробкою дорожньої карти сталого фінансування, формуванням нормативної бази та наданням методичної допомоги в розвитку банківських продуктів зеленого та кліматичного фінансування, а також впровадженням належних стандартів та практик ESG.

Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон ПЕЛЛМАР підкреслив: «Глобальний досвід IFC довів, що інвестиції, які забезпечують вигоди для довкілля, є не лише більш життєздатними з екологічної точки зору, вони також є більш доцільними і в комерційному вимірі. Розвиток зеленого фінансування набирає обертів у всіх країнах світу. Працюючи з нашими партнерами, ми радо ділимося нашим багаторічним досвідом роботи у сфері зеленого фінансування, а також передаємо знання про передові екологічні, соціальні та управлінські практики, щоб створити більше можливостей для сталого зростання приватного сектору України».

Дана ініціатива проходить в рамках програми Зеленого фінансування IFC у партнерстві з Федеральним міністерством фінансів Австрії та Програми IFC «Сприяння інвестиціям через об’єднання екологічних, соціальних та управлінських стандартів» в Європі та Центральній Азії, що реалізується в партнерстві зі Швейцарським державним секретаріатом з економічних справ SECO.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: