Нацбанк вніс зміни до Положення про Систему BankID

Уточнено вимоги до суб’єктів, які виявили намір приєднатись до Системи BankID НБУ у статусі абонентів-надавачів послуг, йдеться у повідомленні регулятора.

Так, Національний банк зобов’язав абонентів-надавачів послуг розкривати користувачу інформацію про умови та порядок надання послуги, для якої здійснюється дистанційна ідентифікація користувача через Систему BankID НБУ.

Крім того, уточнено процедуру приєднання та здійснення розрахунків між абонентами у системі.

Зокрема, це сприятиме:

– зростанню поінформованості користувачів системи та посиленню захисту їхніх прав;

– підвищенню ефективності функціонування системи та її надійності.

Відповідні норми містить Постанова Правління НБУ від 30 липня 2020 року №109 «Про затвердження Змін до Положення про Систему BankID Національного банку України», що набрала чинності з 1 серпня 2020 року.

Слід зазначити, що Система BankID НБУ сьогодні налічує 44 абонента, з них:

– 20 банків (КБ «Приватбанк», АТ «Ощадбанк», АТ «Альфа банк», АТ «ПУМБ», Monobank (АТ «Універсал Банк»), АТ «А-Банк»(АТ «Акцент-банк»), АТ «Альянс», АТ «Банк ФОРВАРД», АБ «Південний», АТ «Кредобанк», АТ АБ «Радабанк», АТ «Мотор – банк», ПАТ «Банк Восток», АТ «Ідея Банк», АТ «ОТП БАНК», АТ «АСВІО БАНК», ПАТ «АКОРДБАНК», АТ «АКБ “КОНКОРД», АТ “БАНК «ГРАНТ»​, ПАТ «МТБ БАНК»​);

– 24 інші установи (портали-послуг).

Громадяни, що мають рахунки в цих 20 українських банках, уже сьогодні можуть отримати дистанційний доступ до фінансових, адміністративних та інших послуг, використовуючи Систему BankID НБУ.

Найближчим часом ще низка банків та установ планують приєднатися до системи, наразі вони знаходяться на етапі тестування та налаштування.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: