Загальний обсяг заборгованості пов’язаних з банками осіб зменшився

Більшість банків успішно виконали планові заходи та привели значення нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (Н9) до вимог регулятора.

Як повідомляє прес-служба НБУ, 19 із 22 банків, щодо яких у 2015-2016 роках були встановлені порушення, привели Н9 до нормативного значення. Зокрема, 4 банки успішно впоралися з цим завданням у 2018 році, 8 банків – у 2019, 7 банків – упродовж 2020 року.

«До 2014-2015 років кредитування банками власних акціонерів та їх бізнес-партнерів було звичним явищем і призвело до накопичення системних ризиків у банківському секторі. Сьогодні така практика остаточно залишилася в минулому. Акціонери та керівництво банків відповідально поставилися до виконання планів заходів і суттєво зменшили обсяги заборгованості пов’язаних із банком осіб. Національний банк буде постійно моніторити операції банків із пов’язаними особами як на предмет обсягів, так і на предмет відповідності умов правочинів ринковим вимогам», – зазначила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА.

У 2020 році три банки завдяки зусиллям акціонерів та менеджменту достроково привели значення нормативу Н9 до нормативного рівня, погасивши заборгованість, у тому числі шляхом направлення дивідендів на погашення, формування резервів та виконання інших заходів.

Ще три банки повинні остаточно привести значення Н9 відповідно до вимог у 2021 році. Сьогодні вони продовжують роботу в межах раніше погоджених планів заходів та дотримуються планових значень нормативу.

Загалом загальний обсяг заборгованості пов’язаних з банками осіб зменшився на 28,9 млрд. грн. до 1,25 млрд. грн. з початку діагностики, в тому числі за перше півріччя 2020 року – на 3,5 млрд. грн.

Станом на 1 липня 2020 року значення Н9 по банківській системі становило 4,09%, що значно нижче нормативного значення (не більше 25%). Нагадаємо, на початок 2016 року значення Н9 суттєво перевищувало норматив і становило 31,19%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: