BankID та MobileID в Україні

Запровадження сучасних електронних інструментів ідентифікації особи потребує вдосконалення відповідного законодавства.

Зараз на розгляді у парламенті перебуває законопроект «Про довірчі послуги» (реєстраційний №4685), розроблений Міністерством юстиції. Його прийняття дасть можливість запустити в Україні такі механізми ідентифікації як MobileID (через мобільний телефон), BankID (через банківську картку), а також забезпечить бізнес сервісами з електронного підтвердження підпису та печатки компанії, повідомляє прес-служба Мінюсту.

«Для простого українця це означає, що зі свого мобільного телефону кожен з нас зможе зареєструвати компанію, підписати будь-який договір, направити відповідний запит і отримати будь-яку інформацію, яка стосується діяльності того чи іншого державного органу», – зазначив Міністр юстиції Павло ПЕТРЕНКО.

За його словами, завдяки запуску нових сервісів вся активна діяльність малого і середнього бізнесу щодо комунікації з державними органами та партнерами може проходити з використанням звичайного смартфону. Без купи паперів, без спілкування з бюрократами, без корупційної складової.

Українці також зможуть отримати чимало позитивів при веденні міжнародного бізнесу.

«Прийняття даного законопроекту дає можливість українському бізнесу брати участь у тендерних закупівлях країн Європейського Союзу, які проводяться на електронних майданчиках», – додав Павло Петренко.

Він також зауважив, що створення справжньої прозорої системи електронних комунікацій дає Україні всі шанси стати однією з найпрогресивніших держав у сфері ІТ.

На переконання Міністра, вказаний закон потрібно приймати вже найближчим часом. «У такому випадку ми вже до кінця року матимемо реальний результат. І оператори мобільного зв’язку, і українські банки вже заявили про готовність повноцінно запроваджувати ці системи. Так само ми зможемо всі прописані у законопроекті інструменти імплементувати в життя державного службовця. А Міністерство юстиції буде піонером у цьому напрямку», – резюмував пан Петренко.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: