Як відновлюватиметься діяльність банків та банківських груп

У Нацбанку нещодавно відбулася зустріч з банками щодо запровадження планів відновлення діяльності банків та банківських груп, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

У ході зустрічі були презентовані норми Положення НБУ №95 (затвердженого у липні 2019 року) про розробку банками та банківськими групами планів відновлення діяльності та оцінку їх Національним банком. При цьому представники банків поділились досвідом розробки таких планів.

Під час зустрічі Директор Департаменту методології регулювання діяльності банків НБУ Наталія ІВАНЕНКО зазначила, що вимоги до розробки планів відновлення діяльності ґрунтуються на нормах законодавства ЄС та враховують найкращі міжнародні практики. «Розробка банками та банківськими групами планів, які будуть містити реалістичні варіанти відновлення фінансової стійкості у разі суттєвого погіршення фінансового стану або настання стресової ситуації, сприятиме швидкій стабілізації роботи цих установ в умовах кризи», – наголосила вона.

НБУ підтримав ініціативу банківської спільноти та планує визначити окремі особливості розробки планів відновлення діяльності у 2020 році, а саме:

– відтермінувати для системно важливих банків кінцевий термін подання планів з 1 жовтня до 1 грудня 2020 року. Для банків, які не набули статусу системно важливого банку, кінцевий термін подання планів залишатиметься 20 грудня 2020 року;

– дозволити банкам не включати до планів перелік критичних функцій, припинення яких може загрожувати фінансовій стабільності України або мати суттєвий негативний вплив на економіку;

– банкам буде надана можливість подати плани в електронному вигляді з відповідним електронним підписом.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: