НБУ вирішив допомогти «зеленій» енергетиці

Створено гнучкі умови для проведення банками реструктуризації кредитів, наданих боржникам, основним видом діяльності яких є виробництво «зеленої» електроенергії, інформує прес-служба НБУ.

Такі умови впроваджені, зважаючи на кризові явища, що склалися у секторі відновлюваної енергетики, на подолання яких спрямовані положення Закону від 21 липня 2020 року № 810-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».

Банки зможуть оцінювати кредитний ризик таких боржників без застосування визначених факторів за одночасного дотримання таких вимог:

– зміни до умов укладених договорів, зокрема пов’язані з реструктуризацією, будуть внесені банками до 28 лютого 2021 року;

– такі зміни не призводять до зменшення очікуваних грошових потоків за активом (NPV) понад 10%.

Згідно з вимогами Положення про організацію процесу управління проблемними активами в банках України вибір найприйнятніших інструментів врегулювання заборгованості є компетенцією банку.

Тому Національний банк зазначив про можливість застосування банками інструментів реструктуризації незалежно від статусу проблемності боржника.

Зазначене рішення затверджене Постановою Правління НБУ від 18 серпня 2020 року №118 «Про особливості виконання вимог деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань оцінки кредитного ризику». Постанова набрала чинності з 19 серпня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: