Фінансові агенти звітуватимуть у відповідності до FATCA

Мінфіном затверджено Порядок заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки, передає прес-служба Міністерства.

Даний крок здійснено на виконання положень Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA).

Відповідно до документа, фінансові агенти України зможуть подавати до ДПС України через платформу IDES (International Data Exchange Services) звіти про підзвітні рахунки, відкриті платниками податків США в українських фінансових установах у випадках та в обсязі, визначених Угодою.

Звіт про підзвітні рахунки заповнюється англійською мовою (латинськими буквами) та подається виключно в електронній формі одним XML-файлом. У разі відсутності у фінансового агента підзвітних рахунків у звітному періоді до ДПС через IDES надається звіт з нульовими даними.

Обмін інформацією буде централізовано здійснюватися ДПС України до податкового органу Сполучених Штатів Америки (IRS) з дотриманням вимог українського законодавства.

Обмін інформацією поки що буде здійснюватися в односторонньому порядку – від України до США, але українська сторона в подальшому зможе провести консультації із Сполученими Штатами про внесення змін до угоди в частині запровадження двостороннього обміну.

Слід зазначити, що Закон США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) набув чинності з 1 липня 2014 року. Його головна мета – перешкодити ухиленню від сплати податків американських громадян, які працюють на території інших держав. Цей закон зобов’язує іноземні банки та інші фінансові установи надавати інформацію про клієнтів, фізичних та юридичних осіб до податкової служби США – IRS.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: