НБУ оптимізує механізми погодження

Регулятор удосконалив процедури погодження керівників та статутів банків, уточнив методику оцінки майнового стану фізичних осіб та запровадив процедуру перегляду рішень про визнання особи власником істотної участі. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Також НБУ узгодив норми Положення про ліцензування банків щодо професійного судження та погодження керівників банків з вимогами Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності».

ПОГОДЖЕННЯ КЕРІВНИКІВ БАНКІВ

Регулятор зменшив обсяг документів, які мають подаватися банками для погодження керівників. Тепер процес підготовки відповідного пакету документів полегшиться та економиться час, який банки витрачають на погодження керівників.

Разом із тим, спрощення пакету документів не означає пониження стандартів його розгляду. Відповідна інформація має бути відображена в анкеті, оновлену форму якої можна знайти на веб-сайті Національного банку.

Регулятор очікує від банків відповідальної самостійної оцінки та перевірки керівників, а від керівників – подання повної та достовірної інформації про себе.

Нацбанк має дієві інструменти для перевірки наданої інформації під час здійснення моніторингу відповідності керівників банків. У разі виявлення подання недостовірних даних в пакеті документів регулятор може застосувати відповідні заходи впливу до керівників та банків, включно з тими, що пов’язані із застосуванням ознак небездоганної ділової репутації.

Крім цього, розширено перелік підстав для проведення Кваліфікаційною комісією Національного банку співбесіди з керівником банку під час його погодження. Тепер співбесіда в обов’язковому порядку буде проводитися з будь-яким керівником банку якщо:

– бізнес-модель та/або рівень організації корпоративного управління та внутрішнього контролю банку оцінені як такі, що створюють високий рівень ризику для життєздатності банку;

– керівник ніколи раніше не погоджувався регулятором або не погоджувався упродовж останніх п’яти років;

– банк системно важливий.

ПОГОДЖЕННЯ СТАТУТІВ БАНКІВ

Національний банк також запровадив процедуру надання попереднього висновку щодо узгодженості статуту із законодавством України у разі внесення змін, не пов’язаних зі зміною розміру статутного капіталу.

Тепер до ухвалення рішення про затвердження змін до статуту можна буде звернутися до Національного банку для отримання попереднього висновку щодо таких змін. Це дозволить уникнути ситуацій, коли у разі наявності зауважень регулятора до поданого банком затвердженого статуту потрібно скликати позачергові збори акціонерів та затверджувати нову редакцію статуту.

Відповідні норми містить Постанова Правління НБУ від 19 серпня 2020 року №121 «Про затвердження Змін до Положення про ліцензування банків», яка набрала чинності з 21 серпня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: