Як торговці цінними паперами мають подавати адміністративні дані

НКЦПФР надано відповідь щодо подання квартальних адміністративних даних торговцями, йдеться у повідомленні ПАРД.

Практичною проблематикою при поданні квартальних даних торгівців є відсутність чіткого визначення нормами Положення №1283 на основі яких фінансових показників потрібно складати такі квартальні дані. І чи мають вони корелювати з показниками фінансової звітності.

У запиті ПАРД до регулятора було зазначено, що у разі необхідності кореляції показників фінансової звітності з показниками Довідок квартальних даних, нормами Положення №1283 не визначено як саме відображати показники фінансової звітності, які не передбачені складовими Довідок.

У листі – відповіді НКЦПФР зазначено, що у вказаних довідках повинна подаватися інформація про активи, зобов’язання та власний капітал торговця цінними паперам станом на останній день звітного кварталу, а також про фінансові результати та сукупний дохід, отриманих торговцем протягом звітного року.

Комісія повідомляє, що сума активів торговця, зазначена в рядку «Сума активів» Довідки про склад активів, має відповідати сумі, зазначеній в рядку 1300 Звіту про фінансовий стан (Балансу). Сума зобов’язань торговця, зазначена в рядку «Сума зобов’язань» Довідки про зобов’язання, повинна відповідати сумарному значенню зобов’язань торговця, відображених у рядках 1595,1695, 1700 Балансу. Відповідно, сума власного капіталу торговця, зазначена у рядку «Сума власного капіталу» Довідки про власний капітал, повинна відповідати сумі, зазначеній в рядку 1495 Балансу.

Фінансовий результат торговця, відображений у рядку «Чистий фінансовий результат» Довідки про результати, повинен відповідати фінансову результату, відображеному у рядках 2350 або 2355 Звіту про фінансові результати.

Щодо відображення у Довідці про склад активів тих активів, які не виділено окремим рядком, НКЦПФР зазначає, що оскільки вказана довідка повинна містити інформацію щодо всіх активів торговця, всі активи повинні бути відображені у відповідних рядках. При цьому до складу Довідки про склад активів включені рядки «Інші оборотні активи» та «Інші необоротні активи», які призначені для відображення тих активів торговця, які не можуть бути включені до інших рядків вказаної довідки.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: