Банки суттєво знизили ставки за кредитами

Представники НБУ у ході прес-брифінгу, присвяченому монетарній політиці, розповіли, коли очікувати пожвавлення кредитування та чи знижують банки ставки за кредитами. Про це повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook. 

Українські банки у липні та серпні значно жвавіше кредитували бізнес та громадян, ніж у першому півріччі. У першій половині року кредитний портфель банків скоротився приблизно на 5%. А в останні два місяці зріс на 3%. Кредитування починає зростати. Поки не швидкими темпами, але тренд зростання вже є.

Банки суттєво знизили ставки за кредитами упродовж останніх трьох місяців. Кредитні ставки для бізнесу у середньому вже нижчі 10%. Ставки за короткими кредитами для транснаціональних компаній зараз близько 7%. Ставки для малого та середнього бізнесу – близько 14-15%, але ще наприкінці минулого року вони були на рівні 20%.

Також значно знизилися ставки за іпотечними кредитами. У липні вони у середньому становили близько 13%. Тоді як на початку 2020 року – близько 20%.

Зниженню кредитних ставок сприяє прогнозована політика Національного банку, стабільна макроекономічна ситуація, зниження частки непрацюючих кредитів та інші фактори.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: