НБУ врегулював деякі питання щодо облігацій внутрішніх державних та місцевих позик

Регулятор переглянув розмір коригуючих коефіцієнтів за облігаціями внутрішніх державних позик, які приймаються як застави за операціями з рефінансування, операціями прямого репо та операціями за договорами про зберігання запасів готівки, а також формують гарантійний фонд для операцій своп процентної ставки. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Також НБУ визначив розміри коригуючих коефіцієнтів для облігацій внутрішніх місцевих позик, які можуть бути включені до пулу застав за кредитами рефінансування або використані для здійснення операцій репо з Національним банком. Як повідомлялося раніше, включення таких активів до заставного пулу чи прийняття як предмета репо ухвалюватиметься окремим рішенням Правління НБУ.

Коригуючі коефіцієнти застосовуються для зменшення втрат Нацбанку в разі реалізації процентного ризику, валютного ризику та ризику ліквідності, що призводять до зменшення справедливої вартості прийнятої ним застави. Коригуючі коефіцієнти застосовуються до справедливої вартості застави та залежать від її основних характеристик.

Нові розміри коригуючих коефіцієнтів набирають чинності з 7 вересня 2020 року і вводяться в дію Наказом НБУ від 27 серпня 2020 року №648- но «Про затвердження розмірів коригуючих коефіцієнтів та граничного рівня зменшення обсягу заставлених активів (майна)» та Рішенням Правління НБУ від 27 серпня 2020 року №547-рш «Про внесення змін до рішення Правління Національного банку України від 22 червня 2020 року №417-рш».

Слід нагадати, що Національний банк у квітні 2020 року збільшив строковість операцій із надання кредитів рефінансування на щотижневих тендерах до 90 днів. Також розширено перелік прийнятної застави для таких кредитів, до якого, зокрема, було включено муніципальні облігації. Це сприятиме підтримці достатньої ліквідності в банківській системі в умовах карантинних обмежень.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: