Види страхування змінять на класи

Національний банк презентував учасникам ринку та профільним асоціаціям свої пропозиції до проекту закону «Про страхування», повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Це вже 3️ із 6️ законопроектів, які покликані удосконалити законодавство з регулювання ринку небанківських фінансових послуг та вирішити його основні проблеми та перепони для стійкого розвитку.

Посилення стандартів ліцензування

Настав час змінити підходи та формати ліцензування страховиків. Зокрема, змінити види страхування на класи (та ризики в межах класів), а також запровадити єдину ліцензію з можливістю її розширення або звуження.

Водночас законом мають бути встановлені вимоги до мінімального статутного та регулятивного капіталу, ділової репутації власників, прозорості структури власності, погодження набуття та збільшення істотної участі у страховику, перевірки джерел походження коштів для формування капіталу страховика, керівників та їх складу, ділової репутації та професійних якостей керівників, системи корпоративного управління тощо.

Вимоги до забезпечення платоспроможності та інвестиційної діяльності

НБУ пропонує встановити вимоги до абсолютного мінімального значення капіталу на рівні 32 млн. грн. для страховиків non-life та 48 млн. грн. для страховиків non-life (класи страхування відповідальності/кредитів/поруки), страховиків life та перестраховиків.

Законопроект також визначає два можливі підходи до оцінки платоспроможності страховиків на основі принципів Solvency I та Solvency II.

Вимоги до здійснення страховиком ключових функцій

Новий закон допоможе класифікувати страховиків. І вже в залежності від цього до страховика мають застосовувати вимоги до його ключових функцій, таких як оцінки ризиків, комплаєнсу, внутрішнього аудиту, актуарної функції, з урахуванням його розміру, особливостей діяльності, бізнес-моделі, характеру й обсягів страхових послуг, профілю ризику, значимості та діяльності фінансової групи, до якої він входить.

Визначення та розширення видів заходів реагування регулятора

Проект передбачає застосування регулятором у процесі наглядової діяльності не тільки заходів впливу за порушення законодавства. Регулятор зможе застосовувати коригувальні заходи у випадку виявлення негативних тенденцій в діяльності страховика, а також заходи раннього втручання, якщо страховику загрожує порушення вимог щодо капіталу платоспроможності. Усе – аби ринок залишався здоровим.

Нові механізми виходу страховика з ринку

Проект закону також визначає порядок примусового виходу страховика з ринку та пропонує широке коло опцій для добровільного припинення здійснення діяльності зі страхування шляхом реорганізації (через приєднання, поділ, злиття), ліквідації, передачі або виконання страхового портфелю.

Нацбанк розраховує на активну участь ринку і профільних асоціацій у розробці законопроекту. Зі свого боку НБУ планує упродовж вересня опрацювати спільно з асоціаціями та представниками ринку пропозиції, які були озвучені під час презентації, та пізніше оприлюднити допрацьовані пропозиції до проекту закону «Про страхування» для широкого загалу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: