Фінансові компанії мають розкривати повну ставку за кредитом

На цьому наголосили представники НБУ під час MFO Summit 2020, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Зокрема, Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА зазначила, що фінансові компанії не матимуть бізнесу без клієнтів. Тому повинні їх поважати. Якщо фінансові компанії пояснюватимуть клієнтам повну вартість мікрокредитів, реальну відсоткову ставку, терміни сплати та санкції у випадку прострочення, то позбудуться великого головного болю. Клієнти розумітимуть умови кредиту, тому буде значно менша кількість проблемних боргів, менше скарг та більше довіри до фінансових компаній.

«Єдина вимога Національного банку як нового регулятора до фінансових компаній – дотримуватися правил ринкової поведінки. Фінансові компанії не залучають коштів від громадян, не несуть ризику кредитора, тому ми пропонуємо максимально спрощене регулювання. Національний банк, зокрема, не проводитиме планових інспекційних перевірок переважної більшості фінансових компаній. Але обов’язковими до виконання будуть вимоги розкривати у рекламі, на веб-сайті та у договорі повну інформацію про вартість та умови кредиту, реальну ставку та повні витрати. Клієнти повинні розуміти, скільки треба сплатити та в які строки», – наголосила Катерина Рожкова.

У свою чергу Начальник Управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга ЛОБАЙЧУК сказала: «З липня 2020 року ми отримали чимало скарг від громадян на роботу мікрокредитних компаній з одним єдиним запитанням «Чи узагалі їх діяльність є законною?» Це свідчить про методи роботи, до яких вдаються більшість фінансових компаній та колекторів. Фінансові компанії не повинні будувати свою діяльність, заганяючи клієнта у прострочку, щоб потім стягнути великі пеню та штрафи. Якщо фінансові компанії не пояснюватимуть споживачу умови мікрокредиту, то через декілька років добросовісні позичальники підуть з ринку. А залишаться лише недобросовісні, які беруть 40 кредитів, заздалегідь знаючи, що не платитимуть за ними. Якщо таке станеться – про розвиток цього сегменту ринку не може бути й мови, йтиметься про його виживання».

У зв’язку із цим, Національний банк найближчим часом запропонує до обговорення вимоги до фінансових компаній розкривати повну ставку за кредитом. Це допоможе забезпечити прозорість та захист прав споживачів фінансових послуг.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: