Як погашаються вимоги кредиторів неплатоспроможних банків

Погашення третьої та наступних черг кредиторських вимог можливе лише у третині неплатоспроможних банків за умови, що ціна їх реалізації буде не нижчою від оціночної. Про це свідчать результати аналізу  стану активів, з якими банки потрапляють в управління ФГВФО, передає прес-служба Фонду.

Станом на початок 2017 року загальна сума затверджених акцептованих вимог кредиторів 73 банків, що ліквідуються, склала 243,84 млрд. грн.

При цьому на початку 2016 року ця сума була удвічі меншою – 124,80 млрд. грн. Двократне збільшення пояснюється тим, що протягом минулого року акцептовані вимоги кредиторів були затверджені ще у 25 банках. Водночас, торік у цілому було погашено 10,64 млрд. грн. із загальної суми акцептованих вимог кредиторів.

Найбільшими за сумою акцептованих вимог кредиторів, які затверджувались у 2016 році, стали АТ «Дельта банк» (на суму 53,74 млрд. грн.), АТ «Банк «Фінанси та кредит» (30,86 млрд. грн.), ПАТ «ВБР» (6,54 млрд. грн.) та ПАТ «КБ «Хрещатик» (6,15 млрд. грн.) тощо.

Сьогодні Фондом вживаються усі заходи для збереження та недопущення знецінення активів банків, що ліквідуються, та проведення максимально відкритих і прозорих електронних аукціонів з їхнього продажу.

Окремий напрямок роботи – розшук та повернення виведених з банку ліквідних активів, притягнення до відповідальності власників та керівників неплатоспроможних банків.

Станом на початок лютого 2017 року, Фондом подано 3 835 заяв до правоохоронних органів про вчинення кримінальних правопорушень на загальну сум 295,5 млрд. грн. Із них – 269 заяв на суму 62,56 млрд. грн. за фактом розкрадання коштів, у тому числі шляхом їх виведення з банку та заміни застави, що призвело до неплатоспроможності банку.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: