Як видаватимуть ліцензії на торгівлю валютними цінностями

Нацбанк оприлюднив проект Положення про порядок видачі ліцензії на торгівлю валютними цінностями, інформує прес-служба регулятора.

Положення має унормувати порядок видачі, зупинення, поновлення та відкликання ліцензій на провадження діяльності з надання фінансової послуги з торгівлі валютними цінностями. Цей документ стосується небанківських фінансових установ та осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги. Водночас нове Положення також покликане консолідувати норми, які стосуються видачі Національним банком небанківським установам ліцензій на торгівлю валютними цінностями, в окремому нормативно-правовому акті.

Положення врегулює видачу, зупинення, поновлення, відкликання (анулювання) ліцензій шляхом визначення:

– умов, за яких заявник має право отримати ліцензію та надавати фінансову послугу з торгівлі валютними цінностями;

– переліку документів і порядку їх подання Національному банку для отримання ліцензії;

– вимог до фінансового стану заявника/небанківської установи;

– вимог до ділової репутації заявника/небанківської установи, його/її керівників і власників істотної участі в ньому/ній і до професійної придатності керівників заявника/небанківської установи;

– порядку подання відомостей про структуру власності небанківської установи;

 – порядку розгляду Нацбанком документів, що подані для отримання ліцензії;

– умов зупинення, відкликання (анулювання) ліцензії.

Небанківські установи, які мають ліцензії, отримані до дня набрання чинності цим Положенням, продовжуватимуть здійснювати торгівлю валютними цінностями на підставі відповідної ліцензії до дня внесення Національним банком запису до Державного реєстру фінансових установ/реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, про видачу небанківській установі ліцензії на торгівлю валютними цінностями відповідно до нового Положення.

Більш детально – у проекті Постанови Правління НБУ «Про затвердження Положення про порядок видачі ліцензії на торгівлю валютними цінностями»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: