Спрощено процедуру дистанційного відкриття банківських рахунків

Дистанційне відкриття банківських рахунків через Систему BankID НБУ стає доступнішим.

На офіційній сторінці НБУ у Facebook зазначається, що нещодавно набули чинності зміни до порядку відкриття та закриття рахунків клієнтів банків. Зокрема, було спрощено процедуру дистанційного відкриття банківських рахунків з використанням Системи BankID НБУ. А саме – скасовано обов’язок для банків укладати договори доручення між собою у процесі надання послуги дистанційного відкриття банківських рахунків.

Завдяки цьому використання банками Системи BankID НБУ для ідентифікації майбутніх клієнтів стає ще легшим та простішим. В НБУ переконані, що ці довгоочікувані зміни – важливий крок у розвитку дистанційних цифрових сервісів.

Слід нагадати, що у липні запрацювала комерційна модель використання системи BankID НБУ. Банки почали монетизувати передачу даних надавачам послуг, які дистанційно надають комерційні послуги. Комерційна модель запроваджена для врівноваження інтересів учасників системи та є додатковим стимулом для підключення нових банків.

Наразі в системі успішно відбуваються міжабонентські розрахунки. Щодня через Систему BankID НБУ здійснюється майже 20 тисяч успішних електронних ідентифікацій.

Приблизно половина абонентів-надавачів послуг використовують Систему BankID НБУ для надання комерційних послуг. Таким чином, за два місяці банки отримали майже 1 млн. грн. доходу завдяки участі у системі за новою моделлю.

При цьому державні та адміністративні послуги в системі не тарифікуються – велику кількість операцій̆ генерують державні сервіси, зокрема мобільний додаток «Дія».

Комерційне використання Системи BankID НБУ – потужний стимул для розширення кола її учасників. Наразі система налічує 46 абонентів, із них 21 банк та 25 інших установ (порталів послуг). До системи вже приєдналися практично всі великі банки, на частку яких сукупно припадає 87% ринку платіжних карток.

Найближчим часом в НБУ очікують на підключення до системи ще низки банків та комерційних учасників, які зараз перебувають на етапі інтеграції.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: