Українські довгострокові облігації знову цікавлять іноземних інвесторів

Іноземні інвестори зберігають інтерес до українського ринку капіталу попри нестабільність економіки. Про це зазначалося у ході онлайн-конференції, проведеної групою ICU з Міністерством фінансів та НБУ для іноземних інвесторів. 

У повідомленні ICU зазначається, що представники Мінфіну та Нацбанку відзначили міцні позиції української економіки попри труднощі, пов’язані з карантином. При цьому Україні, як і раніше, є чим зацікавити іноземних інвесторів.

На конференції зі вступним словом виступив Сергій МАРЧЕНКО, Міністр Фінансів України, у спілкуванні з яким іноземні інвестори підтвердили, що вважають український ринок привабливим поряд з іншими ринками локальних валют країн з економікою, що розвивається.

«Низька інфляція в Україні разом з відносно високими реальними ставками допомагає підтримувати інтерес до нашого ринку капіталу. Зараз ми бачимо відновлення інтересу до довших паперів. Минулого тижня вперше за пару місяців у нас був попит на 3-річні папери з прибутковістю 10,46% обсягом понад $200 млн. Ми прагнемо і надалі пропонувати ринку інструменти на цій частині кривої, оскільки вважаємо, що це приваблива позиція і для місцевих, і для міжнародних гравців», – зазначив Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій БУЦА.

Засновник ICU Костянтин СТЕЦЕНКО зауважив, що для економіки України життєво важливо продовжувати процес реформ і додав: «Також потрібно зберігати співпрацю з МВФ, а в межах управління економічними наслідками кризи підтримувати домогосподарства і підприємства. Така комбінація заходів – ключ не тільки до економічного здоров’я країни, а й до довіри інвесторів».

Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА заявила, що українська економіка вступила у глобальну економічну кризу, викликану карантином, з більш вагомим запасом міцності, аніж під час криз 2008 і 2014 років. «Національний банк своєчасно прийняв ефективні заходи з підтримки економіки та банківського сектору. Для відновлення економічного зростання у 2021 році на рівні 4% вкрай важливо продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом і міжнародними партнерами. Ключовим ризиком для макрофінансової стабільності залишається тривале посилення карантинних заходів», – вважає вона.

Коментуючи економічні перспективи України, Голова Департаменту макроекономічних досліджень ICU Сергій НІКОЛАЙЧУК сказав: «Україна змогла достатньо добре витримати світову кризу завдяки своїм структурним особливостям і макрофінансовій стабілізації, досягнутій у попередні роки. Україна налаштована на швидке відновлення, проте в цьому відновленні є деякі слабкі місця, а також ряд втрачених можливостей».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: