Нацбанк зберігає послідовну монетарну політику

Днями команда Національного банку зустрілася із керівниками установ-членів Форуму провідних міжнародних фінансових установ (FLIFI), повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

У ході зустрічі Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО наголосив, що центральний банк залишається незалежним технократичним інститутом, послідовним у своїй політиці.

«Хочу вас запевнити, що Національний банк залишатиметься вашим прогнозованим та передбачуваним партнером. Ви не побачите жодних розворотів на 180 градусів у нашій політиці. Наш мандат незмінний. Це забезпечення цінової та фінансової стабільності, а також сприяння розвитку економіки», – сказав він.

Голова НБУ також звернув увагу на такі питання.

Нацбанк зберігає послідовну монетарну політику. Його фокус – стабільно низька інфляція, а плаваюче курсоутворення – важливий елемент його політики. В умовах глобальної кризи регулятор шукатиме рішення для швидшого відновлення економіки.

Упродовж останніх монетарних засідань НБУ зберігав облікову ставку на рівні 6%. У тих умовах – це оптимальне рішення. З одного боку, воно спрямоване на підтримку помірної інфляції упродовж цього та наступних років, а з іншого – залишає простір для зниження відсоткових ставок в економіці. Тож політика НБУ має стимулюючий характер. Подальші рішення залежать від розвитку ситуації з карантином.

Діалог з МВФ триває. Продовження співпраці з Фондом – пріоритетне завдання. Україна поступово просувається в частині виконання зобов’язань перед Фондом. Очікується, що наступний транш від МВФ надійде цього року.

І банки, і Національний банк очікують на пожвавлення іпотечного кредитування. Загалом зменшення ставок за іпотекою до однознакового рівня – це питання вже цього та наступного років. Також регулятор долучився до розробки нового законодавства про фінансово-кредитні механізми для будівництва житла. Законодавство має зробити прозорим фінансування ринку нерухомості та посилити відповідальність забудовників.

Національний банк уважно стежить за впливом карантинних обмежень на банківський сектор. Сьогодні банківська система залишається стабільною та достатньо капіталізованою. Національний банк опрацьовує усі пропозиції банківської спільноти для підтримки фінсектору.

Останніми місяцями Національний банк поглибив діалог зі своїми ключовими стейкхолдерами. Це стосується комунікації з Урядом, Радою НБУ, бізнесом, міжнародною спільнотою. Глибший діалог дасть змогу формувати якіснішу економічну політику і сприятиме швидшому економічному відновленню, зазначив Голова НБУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: