НБУ наглядатиме за небанківськими фінустановами на основі ризик-орієнтованого підходу

У Нацбанку розповіли про перші кроки щодо регулювання небанківського фінсектору та вплив кризи та цю сферу.

Цим питанням був присвячений виступ Директора Департаменту нагляду за страховим ринком НБУ Ольги МАКСИМЧУК на зустрічі членів бізнес-спільноти The Banking 50, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Основними тезами її виступу були такі:

                   Про законодавство

Першочергове завдання Національного банку – це адаптація законодавства до нових цілей та завдань. Наразі регулятор вже презентував ринку пропозиції до проектів законів «Про страхування» та «Про кредитні спілки».

Вплив кризи на ринок

Результати звітності за перше півріччя показали, що карантин помірно вплинув на діяльність страховиків, проте негативно позначився на обсягах кредитування небанківськими фінустановами.

Про наглядові підходи

Національний банк розпочав здійснення нагляду на основі ризик-орієнтованого підходу з урахуванням пропорційного підходу. Тобто, вимоги до фінустанов будуть залежати від ризику для споживачів та від впливу компанії на ринок.

Нагляд буде проактивним та діяти на упередження проблем. Головна мета регулятора – не покарати компанії за порушення законодавства, а виявити потенційні ризики та допомогти усунути, якщо виникнуть порушення.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: