Атестація фахівців фондового ринку оновиться

З 1 вересня 2021 року близько 3200 фахівців, які провадять професійну діяльність на фондовому ринку та діяльність у системі накопичувального пенсійного забезпечення, проходитимуть атестацію по-новому. Це передбачено Положенням, яке було затверджено Рішенням НКЦПФР №319 від 25 червня 2020 року, повідомляє прес-служба Комісії. 

Це Положення про порядок атестації фахівців з питань фондового ринку є результатом трирічної роботи НКЦПФР, Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» та асоціації CFA Society Ukraine, які підписали меморандум щодо намірів співпраці у побудові в Україні прозорої системи сертифікації фахівців фондового ринку та керуючих активами, заснованої на незалежній оцінці кандидатів згідно з кращими світовими практиками.

«Багато чого змінилося за ці три роки – це і так званий «спліт», внаслідок якого НКЦПФР тепер відповідає за атестацію фахівців, що здійснюють діяльність з управління майном для фінансування об’єктів будівництва та діяльність з адміністрування недержавних пенсійних фондів, і прийняття Закону щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів, який є новою «конституцією» ринків капіталу. Саме тому професійним учасникам ринку, їхнім клієнтам та суспільству загалом дуже потрібні нові стандарти іспитів, закладені в Положенні», – прокоментувала Заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія ВІТКА.

Серед новел Положення – скасування обов’язкового навчання в одному із закладів, з якими НКЦПФР уклала договори про співробітництво щодо атестації фахівців. Це має сприяти формуванню конкурентного середовища серед навчальних закладів, бо тепер люди, які хочуть пройти атестацію, зможуть підготуватись самостійно чи обрати один із закладів.

«Іншою важливою новелою Положення є запровадження комп’ютерного тестування як ефективної та прозорої форми перевірки знань, що також забезпечить автоматизацію збирання, опрацювання та збереження інформації про результати кваліфікаційних іспитів. Звісно, комп’ютерними іспитами зараз нікого не здивуєш, але ми маємо сподівання, що той програмно-технічний комплекс, який використовуватиметься для іспитів та подальшого опрацювання інформації про них, буде найсучаснішим, найзахищенішим та дозволятиме обробку значних масивів даних», – зауважив Член НКЦПФР Максим ЛІБАНОВ.

«Але, безумовно, програмно-технічний комплекс – це тільки функціонал, який допомагатиме складати іспити. Основним є зміст того, що саме перевірятиметься, якими будуть питання та завдання. І нас дуже тішить, що нарешті одним з модулів, які будуть обов’язковими до складання всіма фахівцями, стане етика, тобто перевірка освоєння особою етичних аспектів діяльності на фондовому ринку та норм етичних кодексів. Адже перевірятися мають не лише знання законодавства, практичні вміння та навички, а й професійна етика, бо доброчесна та етична поведінка збільшує довіру серед усіх учасників фінансових ринків, а це, у свою чергу, живить їх зростання», – зазначив Президент Асоціації інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine Олексій СОБОЛЕВ.

Нові іспити розпочнуться вже менше ніж через рік, а заключним етапом реформи системи атестації фахівців фондового ринку має стати визначення НКЦПФР методичного центру чи центрів, які будуть відповідати за розробку та підтримання бази тестових завдань і програмно-технічного комплексу, та низки атестаційних центрів, які здійснюватимуть атестацію фахівців.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: