НБУ має покрокову стратегію щодо розвитку фінансового ринку

В Європейській Бізнес Асоціації відбулась зустріч з представниками Національного банку, інформує ЄБА.

За словами Голови НБУ Кирила ШЕВЧЕНКА, регулятор буде продовжувати співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями. Зокрема, керівництво Національного банку очікує наступного траншу від МВФ до кінця 2020 року. Було зазначено, що НБУ активно працює над виконанням своїх зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом, у тому числі йдеться про дотримання послідовної монетарної політики, перегляд кадрової політики в державних банках, вирішення проблеми salary gap у державному секторі тощо.

Останнім часом представники бізнесу спостерігали тенденцію гривні до девальвації, тому з’явилися перестороги щодо прогнозованості грошово-кредитної політики НБУ. Однак пан Шевченко та його колеги запевнили, що такі коливання є сезонними, а дії банку не суперечать принципам гнучкого курсоутворення. Із відновленням ділової активності у вересні збільшився попит на валюту з боку імпортерів. Для усунення цього дисбалансу протягом останніх двох тижнів центробанк вивільнив $160 млн. на валютні інтервенції, що набагато менше ніж обсяг інтервенцій в інших пікових періодах. Щодо інфляції, очікується, що вона залишиться в межах коридору в 5% (+-1%).

У контексті валютної лібералізації було зазначено, що збільшення лімітів на перекази іноземної валюти за кордон відбудеться з урахуванням макроекономічних показників економічного зростання України, а саме обсягів ВВП, рівня інфляції та фінансової стабільності. Водночас для вільного руху капіталу необхідна наявність належних регуляторних умов, зокрема прийняття низки антиофшорних законів у рамках програми BEPS, а також внесення змін до Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Плани НБУ щодо збереження облікової ставки незмінною на рівні 6% річних свідчить про м’який характер монетарної політики, що сприяє подальшому зменшенню ставок у фінансовому секторі. Також задля підвищення ліквідності банківської системи наразі ведуться роботи зі скорочення проблемних заборгованостей державних банків. Усі ці стимулюючі заходи разом з оновленням відповідної законодавчої бази спонукатимуть до розвитку ринку кредитування, зокрема іпотечних кредитів.

Крім того, НБУ буде поступово реалізовувати стратегію розвитку фінтеху в Україні. Пріоритетними задачами зараз є створення адекватної регуляторної екосистеми та підвищення залученості населення до тестування інноваційних Open Banking проектів. З цією метою Національним банком був розроблений законопроект «Про платіжні послуги». Реєстрація цього документа у Верховній Раді очікується найближчим часом. До того ж, НБУ підтримує розробку систем дистанційної ідентифікації BankID, удосконалення національної платіжної системи «Простір», впровадження API-рішень, технологій кіберзахисту та інших інструментів, які забезпечать клієнтів зручним та безпечним доступом до банківських послуг.

Бізнес-спільнота вітає той факт, що регулятор має детальну покрокову стратегію щодо розвитку фінансового ринку та банківської системи України та сподівається, що Національний банк, попри кризу, продовжить рухатися в прогнозованому на передбачуваному для бізнесу напрямі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: