Для звітності адміністраторів НПФ пропонують електронний сервіс SMIDA XML Reports

З 22 вересня адміністратори НПФ мають змогу формувати звітність для оприлюднення інформації про діяльність НПФ та подання адміністративних даних до НКЦПФР за допомогою електронного сервісу SMIDA XML Reports на сайті smida.gov.ua, йдеться у повідомленні АРІФРУ.

Можливість формування звітності адміністраторами НПФ відкрито у зв’язку з набранням чинності нормативно-правовим актом НКЦПФР – «Положення про порядок складання, подання та оприлюднення адміністратором НПФ адміністративних даних, у тому числі звітності з недержавного пенсійного забезпечення».

Згідно з текстом документа, якщо з дати набрання чинності цим нормативним актом до 30 вересня 2020 року включно залишиться менш ніж 30 днів, то термін подання до Комісії щомісячних даних за червень, липень та серпень, щоквартальних даних за ІІ квартал подовжується до 30 жовтня включно. А першим звітним періодом подання щоденних даних є 1 листопада.

Раніше змогу формувати звітність за допомогою електронного сервісу SMIDA XML Reports отримали управителі майном для фінансування об’єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю.

Електронний сервіс SMIDA XML Reports покликаний максимально спростити, зробити комфортним та легким процес формування звітності.

Зокрема, у SMIDA XML Reports реалізовано функціонал валідації веб-форми відповідно до схем звітів. Це дозволяє уникати помилок при складанні звіту: поля з помилками візуально виділяються на інтерфейсі, що унеможливлює формування невалідного документа.

Також сервіс дозволяє формувати звіти на основі чернеток JSON за минулі періоди. За потреби можна змінити дати звітного періоду після завантаження чернетки (проте виключно в межах терміну дії початкової версії шаблону звіту). Наприклад, якщо форма звітності була змінена регулятором у ІІІ кварталі, то завантаживши чернетку звіту за І квартал користувач може змінити період на ІІ квартал, а на ІІІ або IV (у яких вже діяли нові стандарти) не зможе.

У подальшому сервіс буде розширено можливостями складання будь-якої XML-звітності суб’єктів, що звітують до НКЦПФР. «Кабінет інформаційних послуг» на сайті SMIDA буде доповнено новим розділом «Збережені звіти», що міститиме XML файли, завантажені або створені користувачем. Збережені звіти можна буде переглядати, редагувати та видаляти.

Для швидкої реєстрації та безпомилкового подання звітності – до послуг користувачів «Кабінету інформаційних послуг» пропонується Інструкція користувача, Підтримка технічних спеціалістів, а також електронна форма зворотного зв’язку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: