Професійний стандарт корпоративного секретаря буде актуалізовано

На черговій зустрічі членів Професійної асоціації корпоративного управління відбулося обговорення щодо оновлення та актуалізації Професійного стандарту корпоративного секретаря, перше видання якого відбулося в 2010 році.

Як зазначається у прес-релізі ПАКУ, цей документ став дороговказом для багатьох компаній, які за десять років запровадили посаду Корпоративного секретаря у власні моделі корпоративного управління. З плином часу постала нагальна потреба актуалізувати його, взявши до уваги сучасні світові тенденції корпоративного управління та вимоги чинного законодавства України.

Особливої актуальності цій роботі додає прийняття в першому читанні нового законопроекту «Про акціонерні товариства». Зокрема, з’являється окремий розділ, що регулює діяльність корпоративного секретаря. Відповідно до законопроекту, вимоги до корпоративного секретаря встановлюватиме НКЦПФР. Отже, є нагальна потреба сформувати спільне бачення щодо ролі, функцій та завдань корпоративного секретаря, його підпорядкування, вимог до кандидатів на цю посаду, а також введення до Стандарту нових напрацювань у сфері корпоративного управління – питань комплаенсу, управління ризиками, екологічних, соціальних та управлінських практик (ESG) тощо.

З метою реалізації поставлених цілей було створено Робочу групу з членів ПАКУ: досвідчених корпоративних секретарів, юристів, фахівців з корпоративного управління.

Ініціатива ПАКУ реалізовується за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC), що входить до Групи Світового банку, в межах її Програми «Сприяння інвестиціям через об’єднання екологічних, соціальних та управлінських стандартів» в Європі та Центральній Азії, що виконується у партнерстві зі Швейцарським державним секретаріатом з економічних справ SECO. Метою даної програми є формування умов для більш стійкого розвитку компаній, оптимізації їх управління, а також кращого доступу до капіталу, що стимулюватиме економічне зростання країн і створення нових робочих місць.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: