Нова ІТ-платформа НДУ забезпечила високий рівень захисту інформації

Наприкінці вересня 2019 року в Україні запрацювала нова сучасна IT-платформа системи депозитарного обліку – DEPEND. Це стало одним з найважливіших етапів розвитку українського фондового ринку, повідомляє Нацдепозитарій.

Впровадження нової технологічної платформи створило новий функціонал і можливості для всього ринку, значно підвищило якість послуг, які отримали не лише національні гравці, а й нерезиденти. Для учасників ринку нова ІТ-платформа Центрального депозитарію забезпечила високий рівень захисту інформації. Нова платформа дозволила депозитарним установам самим обирати альтернативне ПЗ для обслуговування клієнтів, і як результат, поява нових сервісів як для компаній, так і власників цінних паперів.

Після проведення тендеру серед провідних розробників програмного забезпечення (ПЗ) із США, Великобританії, країн Західної Європи в 2017 році, постачальником нового ПЗ для депозитарної системи України було обрано компанію з великим досвідом з впровадження передових технологічних рішень для Центральних депозитаріїв – Percival Software Limited (Великобританія, Лондон), з якою вже у травні 2018 року відбулося підписання контракту.

Так, почалося поетапне впровадження нової IT-платформи для депозитарної системи, яке вперше в історії фондового ринку проходило за участі ключових гравців, які не лише мали можливість долучатися до обговорення, а й відгуки яких безпосередньо були враховані в процесі запровадження.

Минулий рік став ключовим, адже перед запуском в промислову експлуатацію передував активний етап з проведення навчальних семінарів для представників депозитарних установ та тестування ПЗ з учасниками фондового ринку.

Упродовж року команда НДУ продовжувала вдосконалювати систему, доопрацьовуючи функціонал для максимальної зручності в роботі та створенням нових послуг для клієнтів. Зокрема, було створено таке.

– Послугу з формування масиву даних (стандартного формату та за замовленням ДУ).

– Для зручності депозитарних установ сконфігуровано відображення повідомлень про отримання ЦД від емітента розпорядження про виплату доходів/сум погашення за цінними паперами (виплата акціонерним товариством дивідендів за акціями, виплата емітентом доходів за ЦП, виплата емітентом доходів за борговими ЦП при погашенні).

– Для більш структурованого відображення операцій в журналах Depend GUI введено додаткові типи операцій (переказ ЦП внаслідок безумовної операції, операція коригування, переказ ЦП на та з узагальненого рахунку ДУ, повернення ЦП на рахунок емітента).

– На прохання депозитарних установ анкети фінансових інструментів доповнено додатковою інформацією (реквізити рішення НКЦПФР щодо заборони торгівлі: вчинення торговцями цінними паперами правочинів з цінними паперами, пов’язаних з переходом прав на цінні папери і прав за цінними паперами).

– У 1,5 рази підвищилась швидкість обробки потоків МТ повідомлень від ДУ на ПЗ 3-х сторін.

– За замовленням депозитарних установ сконфігуровано додаткові поля в довідках та виписках по рахункам у ЦП.

– Проведено стрес-тестування потужностей системи, в ході якого емпіричним шляхом було встановлено: кількість операцій, що вдалося провести за тестовий операційний день, більш ніж в 65 разів перебільшує максимальну середньоденну активність за наявний період експлуатації. При цьому комплекс Depend працював із значним ресурсним запасом у 45%-60%.

– Розроблено процедури та функціонали для зміни моделі роботи депозитарних установ з ЦД.

На цьому робота команди ЦД з удосконалення системи не зупиняється, адже в найближчому майбутньому єдина в Україні сучасна ІТ система депозитарного обліку, що працює за міжнародними стандартами пост-трейду, зможе забезпечити запровадження в Україні передових світових практик та появу нових фінансових інструментів на фондовому ринку, що вже передбачені Законом «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: