НКЦПФР удосконалить механізми перевірок на фондовому ринку

Це передбачено проектом нормативного акта, оприлюдненого регулятором.

Йдеться про проект Рішення Комісії «Про затвердження порядку проведення перевірок у сфері професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення». Він розроблений на виконання пункту 14 розділу ІІ Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» та визначає механізм здійснення Комісією перевірок у сфері професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення шляхом проведення виїзних комплексних та тематичних перевірок (інспекцій).

Зазначеним проектом Рішення визнаються такими, що втратили чинність:

– Рішення НКЦПФР від 12 лютого 2013 р. №161 «Про затвердження Порядку проведення перевірок дотримання вимог законодавства про цінні папери щодо професійної діяльності на фондовому ринку та діяльності саморегулівних організацій професійних учасників фондового ринку»;

– Рішення НКЦПФР від 22 червня 2017 р. №461 «Про затвердження форм документів для здійснення Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) на фондовому ринку (ринку цінних паперів)»;

– Рішення НКЦПФР від 29 серпня 2019 р. № 469 «Про затвердження уніфікованої форми Акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог ліцензійних умов у сфері провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів)».

Документ підготовлено із урахуванням зауважень, наданих Міністерством юстиції України до Рішення НКЦПФР «Про затвердження порядку проведення перевірок у сфері професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення» від 18.08.2020 р. №450.

Зауваження Міністерства юстиції, зокрема, стосувалися наведених в Рішенні НКЦПФР №450 визначень «професійне судження», «інтерв’ю», встановлення відповідальності керівника та членів інспекційної групи за невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків. Зазначені зауваження враховані у проекті Рішення.

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про затвердження порядку проведення перевірок у сфері професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: