Ринок факторингу перезавантажать

Робоча група НБУ напрацьовує пропозиції до законів, які дозволять покращити регулювання цього ринку та гармонізувати його із міжнародними стандартами.

Про це розповів Заступник начальника Експертно-аналітичного управління Департаменту ліцензування НБУ Орест ФРАНЧУК у ході семінару, організованому FCI та Європейським банком реконструкції та розвитку за підтримки НАБУ, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

Він наголосив, що зміни сприятимуть подальшому широкому використанню цього інструмента для торгівлі та бізнесу. Отже, головними кроками для перезавантаження факторингу мають стати такі.

Розмежування факторингу та роботи з проблемними кредитами

Зараз в Україні на небанківському ринку переважно розвивається факторинг у його некласичному розумінні: купівля проблемних кредитів, фактично колекторська діяльність. Саме так факторинг часто сприймається постачальниками та покупцями. Але предметом факторингу у світовій практиці навпаки є якісна торгова заборгованість, платоспроможні постачальники та покупці. В Україні торговий факторинг розвивається більше у банківському секторі, проте його обсяги є незначними.

Популяризація факторингу та підвищення фінансової грамотності

Використання факторингу є швидким способом отримати фінансування для здійснення господарської діяльності. Факторинг сприяє ефективнішій підприємницькій діяльності, зокрема малому та середньому бізнесу. Він дає змогу компанії пропонувати клієнтам вигідні умови оплати (так званий «товарний кредит»), підвищити обсяги продажів, поповнити оборотний капітал та уникнути касових розривів. Потенціал класичного торгового факторингу в Україні не розкритий.

Інформаційна підтримка та популяризація факторингу разом з розвитком фінансової грамотності, навчанням учасників ринку, постачальників та покупців щодо можливостей та переваг факторингу також має дати стимул для подальшого розвитку та використання такого фінансового інструмента.

Якісне регулювання

У фокусі уваги НБУ є покращення правового регулювання з метою сприяння всебічному розвитку факторингу, як інструменту короткострокового фінансування (в т. ч. МСБ), а також опрацювання та удосконалення системи оцінки та управління ризиками торговельного фінансування та факторингу відповідно до законодавства.

Важливими стимулами також можуть стати розвиток страхування ризиків факторингу, а також впровадження сучасних умов діяльності, перехід на paperless документообіг, його повна автоматизація.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: