Чи очікує бізнес зростання у 2021 році

60% CEO очікують на позитивний розвиток свого бізнесу в 2021 році. Такими є результати опитування «Прогнози бізнесу на 2021 рік», яке Європейська Бізнес Асоціація щорічно проводить серед генеральних директорів своїх компаній. При цьому, у попередній хвилі опитування на 2020 рік на зростання свого бізнесу очікували 77% генеральних директорів.

Тоді як 60% прогнозують зростання, 26% директорів розраховують утримати бізнес-показники на рівні 2020 року, а ще 14% констатують, що стан справ у їхнього бізнесу погіршиться. До того ж, тільки третина підприємців (31%) планують впровадження масштабних інвестиційних проектів наступного року.

Близько третини підприємців очікують на збільшення доходу від розвитку бізнесу до 10% – у гривні. Тоді як торік більшість (62%) прогнозували зростання на рівні 10%-20%. При плануванні бюджетів на 2021 рік керівники компаній закладають вартість валюти в середньому на рівні 29 грн/$.

Водночас більше половини директорів (54%) планують підвищення заробітної плати співробітникам у розмірі 5%-10%. Ще 21% підвищать заробітну плату до 5%, а 9% – у розмірі 10%-20%. Тільки 15% компаній не планують підвищення заробітної плати персоналу, проте до її скорочення не вдасться жодна компанія.

Більшість компаній покладатимуться на стриману HR політику наступного року. Так, 60% планують зберегти персонал компанії без змін. Розширювати штат планують тільки 28% компаній (торік таких було 46%). До скорочення персоналу будуть вимушені вдатися 12% бізнесів.

«Цілком прогнозовано, що наслідки карантину та пов’язаних з ним обмежувальних заходів негативно відобразились на планах та прогнозах бізнесу. Однак навряд чи це єдина причина нарікань бізнесу. Ми бачимо, що цього року зросло невдоволення станом судової системи в Україні – керівники компаній навіть назвали це більшою проблемою, ніж корупція – вперше за багато років. Тому, окрім зовнішніх викликів, нам варто звернути не менш прискіпливу увагу до внутрішніх питань. Український бізнес та суспільство дуже чекають на чесні суди, зменшення корупції, політичну та економічну стабільність, – зазначила Виконавчий директор ЄБА Анна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Крім того, керівники компаній визначили ТОП-3 завдання від бізнесу до влади на наступний рік. Вже тривалий час вони залишаються незмінними, проте цього року на перше місце директори поставили необхідність проведення судової реформи та встановлення верховенства права, на другому місці – боротьбу з корупцією, далі – забезпечення політичної стабільності та ефективного менеджменту в країні.

Більш детально – в опитуванні ЄБА «Прогнози бізнесу на 2021 рік»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: