Як реформуватимуть пенсійну систему

У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулись слухання на тему «Проблеми реформування системи пенсійного забезпечення». Про це інформує прес-служба Мінсоцполітики.

Заступник Міністра соціальної політики Борис ЛЕБЕДЦОВ поінформував учасників слухань про діяльність Мінсоцполітики щодо формування справедливої та стійкої пенсійної системи, підтримки найбільш вразливих категорій громадян у пенсійному віці, заходів по захисту осіб старшого віку від бідності.

Борис Лебедцов наголосив, що Мінсоцполітики здійснюється робота з розвитку пенсійної системи по п’яти напрямах, за якими мають бути прийняті узгоджені рішення:

– питання прожиткового мінімуму;

– удосконалення пенсійного законодавства в солідарній пенсійній системі;

– запровадження накопичувальної професійної пенсійної системи для окремих категорій професій, яким пенсія призначається достроково;

– розвиток недержавного пенсійного забезпечення, підвищення захисту майнових прав та інтересів учасників накопичувальної системи пенсійного забезпечення;

– запровадження другого рівня системи пенсійного забезпечення.

За словами заступника Міністра, по першому і другому питанню Мінсоцполітики напрацювало чотири законопроекти, і наразі завершується їх узгодження з іншими центральними органами виконавчої влади та соціальними партнерами.

Борис Лебедцов за результатами слухань, зокрема, запропонував прискорити підготовку проекту закону «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» (реєстраційний №2683) з урахуваннями пропозицій Мінсоцполітики, які знизять корупційні ризики, ризики монополізації, підвищать захист пенсійних накопичень людей та забезпечать комплексний розвиток всіх трьох рівнів пенсійної системи України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: