Банки надаватимуть онлайн послуги світового рівня

Національний банк та Міністерство цифрової трансформації спільно працюють над цифровізацією банківської системи України. Результат цієї співпраці – доступні онлайн-послуги світового рівня, які відкривають нові можливості як для банків, так і для їхніх клієнтів, інформує прес-служба НБУ.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України та Голова Національного банку України презентували підсумки першого тижня роботи нових онлайн-послуг для клієнтів банків та розповіли, як надалі відбуватиметься цифровізація банківської системи у нашій країні.

«Цифрова держава – це коли не потрібно стояти в чергах, бігаючи по кабінетах за довідками, робити копії документів, витрачати час, терпіти стрес. Це коли ти можеш все оформити в будь-якому місці з телефону або комп’ютера. Відтепер клієнтам банків, які мають електронний паспорт у застосунку «Дія», більше не потрібні паперові документи для підтвердження своєї особистості в банківському відділенні», – зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло ФЕДОРОВ.

Команда Мінцифри однією з перших у світі запустила послугу передачі (або шерингу) цифрових документів. Передача (шеринг) електронних паспортів у застосунку «Дія» – це послуга, що, зокрема, дозволяє громадянам ідентифікувати свою особистість у банку та надати свої документи у цифровому форматі, щоб відкрити банківський рахунок, не виходячи з дому. Послугу можна використовувати як на онлайн-ресурсах банку (мобільному застосунку чи сайті), так і у звичайному відділенні банку. На смартфоні клієнта автоматично генерується коди доступу (QR-код та штрихкод), які зчитуються у банку. Далі клієнт підтверджує дозвіл на передачу власних даних з Дії, і банк може надавати необхідну клієнту послугу.

Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО наголосив: «НБУ розуміє важливість та необхідність впровадження цифрових рішень у банківській системі. Це робить фінансові послуги простішими, комфортнішими та доступнішими. Ми спільно працюємо, щоб ініціативи Мінцифри не мали перепон для впровадження та могли безперешкодно й ефективно функціонувати у фінансовому секторі».

Понад 25 млн. українців вже можуть користуватись послугами банків з допомогою цифрових документів. Наразі послуга шерінгу цифрових документів доступна у «Приватбанку», Монобанку та «А-Банку». За перший тиждень роботи отримано близько 4000 заявок нових клієнтів на реєстрацію через «Дію».

Наразі ще понад 30 банків готуються до переходу у новий формат взаємодії з клієнтами. Для цього команда впровадження Мінцифри підготувала всі необхідні технічні документи, опис та підтримку під час налаштувань та тестування. Будь-якому банку достатньо 72 години, щоб запустити шеринг.

Михайло Федоров закликав усі українські банки підтримувати цифровізацію країни, приєднавшись до системи Міністерства цифрової трансформації. Таким чином банки зможуть оптимізувати свої процеси, скоротити бюрократичні процедури, впровадити сучасні послуги, підвищити конкурентоспроможність. Важливою під час карантину також є мінімізація соціальних контактів, яку забезпечує впровадження онлайн-послуг.

У подальших планах НБУ та Мінцифри – діджиталізація не лише банків, а й інших фінансових установ, зокрема страхових, кредитних компаній тощо.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: