Ринок лізингу виходить із кризи

Загальна вартість нових лізингових угод на ринку лізингу у першому півріччі 2020 року склала 10391 млн. грн. Про це повідомляє Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» з посиланням на дані Національного банку.

Такий результат вказує на те, що лізинг, продовжуючи займати високу питому вагу на ринку фінансування, все ж скоротився на 13% за вказаний період у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Це значно краще песимістичних прогнозів, які мали місце на початку карантину. Основною причиною негативної динаміки є вплив карантинних заходів, що значно пригнітили економічну активність у країні та світі. Водночас динаміка ринку лізингу була зростаючою в І кварталі поточного року, як і чотири післякризових роки до цього, і пішла на спад лише з квітня 2020 року.

Раніше НБУ вже зазначив, що нещодавнє пом’якшення карантинних обмежень призвело до пожвавлення ділової активності та сприятиме відновленню економічного зростання в другому півріччі 2020 року. Це, у свою чергу, приведе і до зростання обсягу нового бізнесу в лізингу, який є похідним інструментом від стану економіки.

На кінець першого півріччя 2020 року портфель лізингових угод склав 26119 млн. грн., що свідчить про незначне його скорочення в межах 5%.

Майже 88% лізингових угод, що були укладені протягом січня-червня 2020 року, були здійснені юридичними особами-лізингодавцями, і лише 22% – фінансовими компаніями. Основними джерелами фінансування для юридичних осіб-лізингодавців за вказаний період залишалися авансові платежі (30%), банківські кредити (28%) і власний капітал лізингових компаній (24%). Фінансові компанії на 54% фінансували свою діяльність за рахунок випуску цінних паперів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: