В Україні відновився строковий біржовий ринок

«Українська біржа» провела експертну дискусію «Ф’ючерс гривня-долар: інструмент заробітку та хеджування ризиків» за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

Як зазначається у спільному прес-релізі Проекту та УБ, учасники дискусії обговорили плани українських регуляторів з розвитку біржових деривативів та плани біржі з формування початкової ліквідності, а також вдосконалення податкового законодавства та запуск нових біржових інструментів.

«Строковий ринок в черговий раз лише на початку шляху. Закон відкрив нові можливості, і попереду ще велика робота з розвитку інфраструктури, зокрема створення повноцінного біржового холдингу», – зазначив Член НКЦПФР Дмитро ТАРАБАКІН.

У серпні 2020 року, після дворічної перерви, в Україні відновився строковий біржовий ринок – з’явився ф’ючерсний контракт на курс гривні до долара США. Нині ринок перебуває у фазі підключення колишніх та нових учасників. Експерти наголосили, що новий Закон №738-IX усунув низку юридичних ризиків, покращив умови використання деривативів і зробив їх цікавими для більш широкого кола професійних учасників ринку та їхніх клієнтів.

Ф’ючерс гривня-долар надасть банкам, торгівцям та кінцевим інвесторам додаткові комерційні можливості, у тому числі дозволить учасникам ринку хеджувати свої валютні позиції. Після ф’ючерса гривня-долар учасники ринку розраховують на появу нових строкових інструментів на зерно, нафту, інші валюти тощо.

«Ф’ючерс гривня-долар – важливий стартовий інструмент для розбудови строкового ринку, і ми підтримуємо його запуск на біржі. Це сигнал, що ринок може розвиватись та що є попит на строкові інструменти, а біржі готові забезпечувати механізми ринкового хеджування інвесторів та впроваджувати нові можливості для них. Проте також необхідно розбудувати пост-трейд-інфраструктуру, яка забезпечить виконання контрактів та ефективно управлятиме ризиками», – зауважив Керівник напряму розвитку небанківського фінансового ринку Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Володимир КУЗЬО.

«Строковий ринок – один з ключових елементів повноцінного ринку капіталу. Ф’ючерс гривня-долар органічно доповнює нинішній позабіржовий ринок форвардів і як інструмент управління курсовими ризиками має свої переваги. Завдяки підтримці регуляторів ми розраховуємо до кінця цього року побачити на наших торгах усіх активних гравців валютного ринку», – наголосив Голова правління «Української біржі» Артемій ЄРШОВ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: