В Україні спростять приватизаційні процедури для бізнесу

Нещодавно відбулася зустріч між бізнес-спільнотою Європейської Бізнес Асоціації та Фондом державного майна України, інформує ЄБА.

Під час зустрічі Голова ФДМУ Дмитро СЕННИЧЕНКО представив бізнес-спільноті комплексний законопроект про приватизацію, розроблений Фондом держмайна. Ним передбачено зміни до 27 чинних законів України та двох кодексів – Бюджетного та Податкового.

Він зазначив, що документ має на меті залучення інвестицій та спрощення приватизаційних процедур для бізнесу. На думку пана Сенниченка, приватизація державного майна сприятиме боротьбі з корупцією. Шляхом приватних інвестицій можна перетворити непродуктивні державні активи, які часто є джерелом сірих грошових потоків, у діючі підприємства, які сплачують податки та створюють нові робочі місця.

Новий законопроект передбачає нововведення по шести основних напрямах:

  1. Створення чітких критеріїв для передачі об’єктів на приватизацію.

Очікується, що в інвесторів з’явиться можливість приватизації арештованого та обтяженого майна.

  1. Забезпечення прозорості приватизації.

Пан Сенниченко висловив думку щодо необхідності закріпити положення щодо проведення процедур великої приватизації виключно на електронних аукціонах. Також Фонд розуміє, що бізнесу для прийняття вагомих рішень необхідний зручний доступ до актуальної інформації. Тому законопроектом буде врегульоване питання щодо широкого розкриття інформації про об’єкти державної власності та створення кімнати даних на електронній платформі Фонду. Також передбачається можливість проводити первинне публічне розміщення акцій для державних компаній.

  1. Захист прав та інтересів інвесторів.

Багато проблем виникають у зв’язку із заборгованістю об’єктів державного майна. Тому є необхідним мінімізувати ризик інвесторів шляхом недопущення арешту майна при здійсненні приватизації на конкурентних засадах. Водночас пропонується продовження до 1 січня 2024 року можливості використання норм англійського права в договорах купівлі-продажу об’єктів великої приватизації. Законопроект також враховує труднощі із переведенням державного підприємства в інший юридичний статус. При ліквідації «ДП» для створення на його базі нового юридичного суб’єкта скасовуються всі наявні в нього ліцензії та дозволи. Щоб скоротити фінансові та часові витрати компанії, проект пропонує автоматично надати приватизованому «ДП» статус ТОВ з метою збереження дозвільних документів підприємства, що максимізує ціну аукціону

  1. Захист майнових інтересів держави.

Цей напрям, зокрема, передбачає регулювання низки питань щодо банкрутства підприємств, які передаються на приватизацію.

  1. Припинення супротиву керівництва підприємств приватизації при передачі на приватизацію.

Щоб уникнути ситуації, коли приватизаційні процеси блокуються через опір керівників державних підприємств та їх відмови до співпраці, було запропоновано автоматичне припинення контракту з таким керівництвом та укладення з ними нового трудового контракту, в якому будуть прописані оновлені умови їх роботи у структурі.

  1. Трансформація ФДМУ та захист його працівників.

Для підвищення ефективності роботи планується утворення єдиної юридичної особи Фонду держмайна замість наявних зараз 12 осіб.

Європейська Бізнес Асоціація заявила про свою готовність підтримувати якісні ініціативи, що відкривають бізнесу нові можливості та сприяють розвитку економіки країни.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: