Індикатори валютного ринку відповідатимуть рекомендаціям IOSCO

НБУ запровадив оверсайт індикаторів валютного ринку для приведення механізму їх визначення, розрахунку і оприлюднення у відповідність до принципів IOSCO для фінансових індикаторів. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Йдеться, зокрема, про такі показники як офіційний курс гривні до інших валют, довідкове значення курсу гривні до долара на 12 годину, а також облікова ціна банківських металів.

Це сприятиме зміцненню довіри інвесторів та інших учасників фінансового ринку до індикаторів валютного ринку України, які можуть використовуватися для здійснення транзакцій з купівлі та продажу валюти на українському та міжнародних ринках і розрахунку фінансових результатів за такими угодами.

Для здійснення оверсайту були розширені повноваження діючого Комітету оверсайта Українського індексу міжбанківських ставок UONIA. У зв’язку з додатковим функціоналом його було перейменовано в Комітет оверсайта індикаторів грошового та валютного ринків.

Зазначений Комітет, до складу якого входять як представники НБУ, так і фінансових ринків, буде опікуватися питаннями визначення, розрахунку та оприлюднення індикаторів не лише грошового, а й валютного ринків. За необхідності, він напрацьовуватиме пропозиції та пропонуватиме рішення щодо удосконалення цих процесів.

Національний банк щоденно розраховує та оприлюднює офіційний курс гривні до іноземних валют, довідкове значення курсу гривні до долара на 12 годину, а також облікову ціну банківських металів.

У листопаді 2018 року Асоціація трейдерів ринків, що розвиваються (EMTA), включила офіційний курс гривні, який установлюється Національним банком України, до рекомендованих ринкових практик щодо розрахунків за безпоставочними форвардами і опціонними контрактами долар-гривня.

Запровадження оверсайту індикаторів валютного ринку схвалено Постановою Правління НБУ №140 від 7 жовтня 2020 року «Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та розрахунку довідкового значення курсу гривні до долара США й облікової ціни банківських металів». Вона набула чинності з 9 жовтня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: