Ринок банківського лізингу є досить концентрованим

Обсяг фінансового лізингу, що надається банками, за перше півріччя 2020 року скоротився на 63%, інформує Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців».

У повідомленні УОЛ зазначається, що, базуючись на даних НБУ, українські банки у січні-червні поточного року уклали угод фінансового лізингу на суму близько 1,8 млрд. грн. Послуги в цьому сегменті за звітний період надавали всього 14 вітчизняних банків. Трійці найактивніших банківських установ належить левова частка ринку – 72% від загальної вартості угод. Лідерами стали АТ КБ «Приватбанк», АТ «Кредобанк» і АТ «Таскомбанк».

Портфель лізингових угод також дещо зменшився, просівши на 3,4% у звітному періоді, при загальній вартості 10 млрд. грн. Загалом трійка найбільших банків за розміром лізингового портфелю має частку в 69% від загального банківського портфелю цих угод (це АТ КБ «Приватбанк», АТ «Укрексімбанк» і АТ «Кредобанк»), а десять найбільших банків – генерують 99%.

Основними лізингоотримувачами для банків у першому півріччі 2020 року залишалися юридичні особи. Їхня частка склала 78%, тоді як фізичних осіб – 22%. При чому порівняно із співставним періодом 2019 року питома вага фізичних осіб зросла майже удвічі. Водночас у портфелі, як і раніше, домінують корпоративні клієнти, частка яких становила 89% на кінець першого півріччя 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: