Підвищення якості активів страховиків

В Національному банку відбулось чергове засідання Цільової команди реформ, на якому розглядалося питання підвищення якості активів страхових компаній, повідомляє прес-служба Ліги страхових організацій України.

У ході засідання представники Нацкомфінпослуг розповіли про поточний стан роботи щодо підвищення якості активів страхових компаній, яка насамперед спрямована на подальше очищення активів цього сегменту фінансового ринку.

Зокрема, вони нагадали, що в лютому 2016 року було затверджено Положення про обов’язкові критерії та нормативи достатності, диверсифікованості та якості активів страховика. Даний нормативний акт набув чинності у травні минулого року.

Як результат цього процесу, за три квартали 2016 року:

– зменшилась частка сумнівних активів;

– обсяг активів, дозволених для представлення цінними паперами, емітентом яких є держава, збільшився на 112,7% і становив 5 млрд. грн. або 14,6% від загального обсягу активів;

– дохідність депозитів зросла на 25%, а облігацій – на 41%.

На другому етапі планується підвищити якість активів страховиків в частині достатності капіталу. Так, пропонується встановити мінімальний розмір власного капіталу страховика у розмірі: 45 млн. грн. – для страховика, який здійснює або планує здійснювати страхування життя; 30 млн. грн. – для страховика, який здійснює або планує здійснювати види страхування інші, ніж страхування життя.

Президент ЛСОУ Олександр ФІЛОНЮК зазначив, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері ринків фінансових послуг, провела велику роботу, і Ліга страхових організацій України підтримує цю ініціативу. Проте з метою послідовного державного регулювання та забезпечення стабільності діяльності страховиків, виконання страховиками своїх зобов’язань ЛСОУ пропонує встановити певний часовий період для приведення у відповідність активів, якими представлений власний капітал страховиків.

У своєму виступі Президент ЛСОУ також наголосив, що прийняття Закону України «Про страхування» є необхідним незалежно від строків реалізації перерозподілу функцій регуляторів (проекту SPLIT). Також Олександр Філонюк нагадав присутнім, що підвищення якості активів страховиків має вже 15-річну історію, і питання капіталізації страховиків, а разом із ним питання захисту споживачів страхових послуг, мають бути нарешті вирішені.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: