В Україні презентували концепцію вендорного фінансування

Презентація відбулася на круглому столі для представників лізингових компаній та вендорів, який провели Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» та Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців», зазначається у повідомленні Проекту. 

Як зауважила Міжнародний експерт з вендорного фінансування Катажина КАЧМАРЕК, таке фінансування, що широко поширене на європейському ринку лізингу, може бути перспективною бізнес-моделлю для вендорів та лізингових компаній в Україні.

«Наразі ринок лізингу в Україні молодий. Отже, успішне партнерство між вендором та лізинговою компанією залежить від того, наскільки вендор відкритий до ідеї фінансування і чи розуміє компанія, що правильна програма вендорного фінансування збільшить обсяг продажів, зменшить ризики та підвищить дохідність», – додала вона.

Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» та Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» за останні два роки провели дослідження та аналіз вендорного фінансування як моделі, яка може бути вигідною для ринку лізингу в Україні.

«У рамках нашої співпраці Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» протягом двох останніх років провів титанічну роботу з роз’яснення та імплементації кращих практик такого виду фінансування для учасників Асоціації. Ми надзвичайно цінуємо цей потужний внесок у підвищення обізнаності лізингових компаній та розширення їхнього світогляду. В умовах обмеженості традиційних джерел фінансування та дефіциту альтернативних вендорне фінансування якраз і буде тою ідеальною моделлю, коли виграють всі», – наголосила Виконавчий директор Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Марина МАСІЧ.

«Програми вендорного фінансування використовуються багатьма компаніями в усіх секторах економіки в Європі та у всьому світі – Volvo, Mercedes, Schmitz, Scania, DAF, HP, GE, CAT, Philips Healthcare, Siemens Healthcare, Apple, Lenovo, Dell, IBM, JCB і багато інших. Але в Україні ця концепція ще не впроваджена на ринку. За таких обставин прогресивні лізингові компанії, які можуть розробити стратегію та довгострокові цілі на кілька років уперед, стануть засновниками традиції та отримають перші замовлення з вендорного фінансування», – вважає Голова Ради директорів Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» Олександр КОЩЕЄВ.

Більш детально – в Аналізі найкращої практики вендорного фінансування

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: