Держава посилить контроль за колекторськими компаніями

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості», розроблений депутатами Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.

Як повідомляє прес-служба Комітету, у відповідь на численні звернення громадян щодо порушення їхніх прав та законних інтересів при стягненні з них проблемної заборгованості, депутати Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики спільно з народними депутатами-членами інших комітетів, Національним банком України, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представниками правової спільноти, асоціацій фінансових установ та асоціацій колекторських компаній розробили цей проект закону (реєстраційний №4241), спрямований на врегулювання захисту боржників за договорами про споживчий кредит.

Проект вперше в Україні запроваджує правові обмеження для процесу стягнення проблемних боргів:

  1. Над юридичними особами, які проводять стягнення, встановлюється державний нагляд (контроль): запроваджується реєстр осіб, які провадять стягнення боргів за споживчими кредитами; встановлюються вимоги до власників істотної участі та керівників юридичних осіб, які здійснюють стягнення заборгованості; будується система контрольних заходів з боку держави та надавачів фінансових послуг щодо забезпечення етичності поведінки під час стягнення заборгованості.
  2. На рівні закону встановлюються обмеження при взаємодії з боржниками: обмежується кількість та тривалість контактів осіб, які стягують заборгованість, та боржників; запроваджуються санкції за порушення зазначених обмежень.
  3. Впроваджується обов’язкова фіксація взаємодії між стягувачем та боржником.
  4. На рівні закону закріплюється система заходів, спрямована на захист персональних даних боржника та третіх осіб-учасників стягнення.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: