Фонд державного майна суттєво змінив процес приватизації

Головний приватизаційний орган залучає інвестиції та повертає довіру до приватизації.

Про це розповів заступник Голови ФДМУ Тарас ЄЛЕЙКО під час III Business&Legal Real Estate Forum, передає прес-служба Фонду держмайна.

Тарас Єлейко також повідомив, що наразі в управлінні держави перебуває приблизно 3600 державних підприємств, якими керують 96 органів управління.

За його словами, аналітичні дані свідчать про те, що з них близько 700 потрібні державі для виконання її функцій, ще приблизно 600 – знаходяться на непідконтрольних територіях, близько 1000 підприємств – це ті, які вже потрібно ліквідувати, і ще приблизно 1000 підприємств, які можна приватизовувати.

«Приватизація – це не лише про продаж. Приватизація – це пошук ефективного власника для непрофільних державних активів, який інвестуватиме у модернізацію, у виробництво та у створення нових робочих місць», – заявив заступник Голови ФДМУ.

Він зазначив, що Фонд державного майна суттєво змінив процес приватизації, що дозволило надати потенційним інвесторам детальну інформацію про кожен об’єкт та всі його документи  на сайті www.privatization.gov.ua та у віртуальних кімнатах даних, що збільшує кількість інвесторів на онлайн аукціонах, а отже, і надходження до бюджету.

Так, у результаті здійснених змін, надходження від малої приватизації до бюджету в цьому році становлять близько 2 млрд. грн., а до кінця року очікується зростання до 3 млрд. грн.

«Сума надходжень – це важливий показник, але не менш важливою також є кількість учасників аукціонів. Так, якщо у 2019 році вона була зафіксована на рівні 2.1, то у 2020 році цей показник зріс до 3.4. Це свідчить про повернення довіри людей до процесу приватизації та до держави загалом», – зазначив Тарас Єлейко.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: