Порядок здійснення операцій із приймання готівки зазнав змін

Небанківські фінансові установи отримали нові можливості.

Зокрема, як повідомляє прес-служба НБУ, регулятор дозволив небанківським фінансовим установам та операторам поштового зв’язку передавати ​іншим таким же установам чи операторам свої повноваження щодо здійснення операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, уклавши між собою відповідний договір.

Йдеться про небанківські фінансові установи та операторів поштового зв’язку, які мають ліцензію Національного банку на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків і є платіжними організаціями та/або учасниками платіжної системи.

Таке нововведення до порядку здійснення операцій із приймання готівки у гривнях для подальшого її переказу дасть можливість компаніям розширити сферу бізнес-діяльності, а споживачам – обирати зручні для них пункти обслуговування.

Крім того, регулятор визначив, що пункт надання фінансових послуг – це робоче місце працівника, облаштоване технічним пристроєм із відповідним програмним забезпеченням, який дає змогу працівникові сформувати електронний документ на переказ готівки та забезпечує обробку і передавання інформації до банку та/або платіжної організації платіжної системи в режимі реального часу.

Відповідні норми містить Постанова Правління НБУ від 19 жовтня 2020 року №143 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 12 лютого 2013 року №42», що набрала чинності з 23 жовтня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: