Фондові біржі подаватимуть до НКЦПФР інформацію про маркет-мейкерів

Відповідні вимоги містить проект нормативного акта, який оприлюднила Комісія.

Зокрема, це проект Рішення НКЦПФР «Про внесення змін до Положення про порядок складання адміністративних даних щодо здійснення діяльності організаторами торгівлі, оприлюднення інформації та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, він розроблений з метою оптимізації процесів, необхідних для виконання Комісією своїх зобов’язань щодо Меморандуму про взаєморозуміння, співпрацю та обмін інформацією між Мінфіном та НКЦПФР від 20.09.2018 р., що, в свою чергу, забезпечує виконання Мінфіном своїх функцій щодо оцінки функціонування первинних дилерів, які мають договори на виконання функцій маркет-мейкерів за ОВДП.

Первинними дилерами можуть бути банки, які, крім іншого, мають ліцензію на провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з торгівлі цінними паперами.

Мінфін укладає з первинними дилерами договори, в яких зазначаються, зокрема, зобов’язання первинних дилерів виконувати функції маркет-мейкера за ОВДП та підтримання ліквідності ОВДП на вторинному ринку шляхом їх купівлі-продажу в обсязі не менше ніж 3% загального обсягу обігу протягом кожного півріччя.

Разом із тим, НКЦПФР не має вільного доступу до вищезазначеної інформації, натомість змушена щоквартально звертатися до фондових бірж з метою надання ними такої інформації.

Проектом Рішення НКЦПФР передбачено доповнення Положення про порядок складання адміністративних даних щодо здійснення діяльності організаторами торгівлі, оприлюднення інформації та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 25.09.2012 р. №1284, вимогами щодо подання фондовими біржами, у складі щомісячних адміністративних даних, інформації щодо виконання маркет-мейкерами своїх зобов’язань у формі додатку 10 «Довідка щодо виконання маркет-мейкером своїх зобов’язань».

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про внесення змін до Положення про порядок складання адміністративних даних щодо здійснення діяльності організаторами торгівлі, оприлюднення інформації та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: