В Україні зростає популярність необанків

Про це йшлося у ході онлайн-конференції Digital Banking Conference&First FinTech Stand Up, організованій Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній (UAFIC) та Business Stand Up, Генеральним партнером якої став Mastercard.

Як зазначається у прес-релізі Асоціації, захід був присвячений темі цифрової трансформації в банківському секторі України та розвитку ринку необанків. У ньому взяли участь провідні банкіри, інвестори, керівники інноваційних компаній, експерти фінтех-галузі та представники державних органів.

«Світ змінюється і карантин лише прискорив ті процеси, які на це впливають. Зараз у банків залишається лише два шляхи: або за допомогою фінтех-компаній здійснювати діджитал-трансформацію, або самим ставати фінтехами і перетворюватись на необанки», – зауважив Голова правління Української асоціації фінтех та інноваційних компаній Ростислав ДЮК.

«Цей рік проходить під знаком нової реальності в усіх аспектах нашого життя та бізнесу. Ситуація у світі ще більш прискорила діджиталізацію, і цифри Mastercard це тільки підтверджують. Так, за перші 9 місяців цього року кількість токенізованих операцій по картках Mastercard, випущених українськими банками, зросла більш ніж у 2 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Зростає і частка безконтактних транзакцій фізичними та цифровими картками: у ІІІ кварталі їхня частка склала 72% від загальної кількості транзакцій з Mastercard у фізичному ритейлі, а всього лише рік тому цей показник становив трохи більше ніж 51%. Усе це говорить про те, що тренд на діджитал буде лише посилюватися, і майбутнє за безшовним платіжними рішеннями, біометрією, рішеннями на базі in car commerce, voice commerce платформ та подальшою токенізацією, зокрема і в електронній комерції», – зазначив Віце-президент з розвитку бізнесу Mastercard в Україні та Молдові Юрій БАТХІН.

Під час конференції відбулася презентація Bank Roadmap 2020 – дослідження по діджитал-трансформації українських банків, яке провела Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній. Згідно з цим дослідженням, необанки більш успішні у діджитал-просторі, ніж традиційні банки. Отже, останнім треба використовувати переваги, які надають сучасні технології та ставати більш зручними і доступними для клієнтів.

Спікери конференції вважають, що цифрова трансформація банків має відбуватися якомога швидше. При цьому в даний процес треба активно залучати як власні сили, так і сторонні фінтех-компанії, які добре розуміють ринок високих технологій. А кінцевим результатом має стати надання якісних та простих послуг клієнтам.

Директор з розвитку консалтингових послуг Mastercard Advisors в Україні та Молдові Алекс РОМАНСЬКИЙ вважає, що популярність необанкам забезпечує кілька основних переваг: «По-перше, необанки використовують сучасніші ІТ рішення, наприклад чат-боти, біометрію тощо. По-друге, вони значно швидше випускають нові продукти та можуть таким чином оперативніше задовольняти потреби клієнтів. По-третє, через відсутність відділень необанки мають значно нижчі операційні витрати. Як свідчить міжнародний досвід, сьогодні рівень довіри до традиційних банків залишається стабільно високим, проте суттєва частка клієнтів починає користуватися послугами необанків та фінтех-рішеннями. Тому діджитал-трансформація традиційних гравців та їх сервісів сьогодні стає гарною можливістю закріпити свої позиції у цифровому світі».

Одним із найважливіших аспектів надання якісних послуг необанками, фінтех-сервісами та державними органами є віддалена ідентифікація. Про бачення цього питання з боку Уряду розповіла Заступник Міністра цифрової трансформації Людмила РАБЧИНСЬКА. За її словами, вже зараз держава надає якісні цифрові послуги на базі додатку «Дія» та універсальної платформи віддаленої ідентифікації ICEI (id.gov.ua). Так, у цій системі відбувається 35 тис. транзакцій щодня, а минулого року загалом було видано 6 млн. електронних підписів. «Платформа ICEI є базою для надання електронних послуг на порталі «Дія» і багатьох інших сервісів. Я сподіваюся, що найближчим часом бізнес, у тому числі фінансові установи, будуть використовувати її досить активно, адже вона дає можливість здійснювати перевірку в державних реєстрах та має 53 схеми електронної ідентифікації», – додала Людмила Рабчинська.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: