Кредиторам неплатоспроможних банків вже виплачено понад 51 млрд. грн.

У вересні 2020 року банки, що перебувають в управлінні ФГВФО, виплатили своїм кредиторам майже 301,4 млн. грн. Про це інформує прес-служба Фонду.

Із зазначеної суми, зокрема, на погашення вимог Фонду, що виникли у т. ч. на покриття витрат на виплату гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тис. грн,. спрямовано майже 48 млн. грн., на погашення вимог вкладників-фізосіб понад гарантовану суму – 47,7 млн. грн., на погашення вимог юросіб, що не є пов’язаними з банком особами, – 193,1 млн. грн.

На позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів, а саме – НБУ, у вересні спрямовано 192,4 млн. грн.

Загалом протягом січня-вересня 2020 року сума погашення вимог кредиторів склала 6790,5 млн. грн., з яких 3838,4 млн. грн. – позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів (в т. ч. 3714,6 млн. грн. – НБУ).

У цілому, станом на 1 жовтня 2020 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 51465,3 млн. грн., з яких 15339,6 млн. грн. виплачено забезпеченим кредиторам (в т. ч. 14122,4 млн. грн. – НБУ).

На задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків Фондом спрямовуються кошти, отримані в результаті управління та продажу майна (активів) цих банків. Враховуючи низьку якість активів, реальна вартість яких в рази нижча за номінальну, численні вимоги кредиторів залишаються незадоволеними за недостатністю майна таких банків. У зв’язку із цим, Фонд вживає необхідних заходів з метою реалізації положень частини п’ятої статті 52 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та притягнення до цивільно-правової відповідальності пов’язаних осіб (власників, керівництво банків), діяннями/рішеннями яких заподіяно збитків неплатоспроможним банкам. Усі кошти, що будуть стягнуті у результати цієї діяльності, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банків.

Станом на 1 жовтня 2020 року Фондом, відповідно до ч. 5 ст. 52 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», подано 58 позовних заяв щодо 42 банків. Загальна кількість відповідачів, які є пов’язаними особами цих банків, – 743 особи. Загальна сума позовних вимог складає 98437,97 млн. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: