Частка проблемних кредитів у державних банках зменшилася

Державні банки почали виконувати плани з очищення балансів від спадку минулих років – проблемних кредитів (NPL), повідомляє Нацбанк на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Зокрема, у вересні 2020 року державний «Укрексімбанк» списав з балансу 16,6 млрд. грн. непрацюючих кредитів, під які було раніше сформовано 100% резервів.

У результаті, частка проблемних кредитів у держбанках (без урахування «Приватбанку») зменшилася з 47,6% станом на 1 вересня до 43,5% станом на 1 жовтня.

Водночас частка проблемних кредитів у банківському секторі знизилася з 48% до 45,6% станом на 1 жовтня.

Списання проблемних кредитів є одним з основних заходів у межах трирічних планів скорочення проблемних кредитів у державних банках.

Слід нагадати, що наприкінці червня поточного року Рада з фінансової стабільності розглянула та схвалила представлені держбанками плани роботи. Затверджені Радою плани передбачають скорочення портфеля NPL у державних банків на 305 млрд. грн. за три роки.

При цьому списання не означає прощення боргу – банки продовжать роботу зі стягнення з боржників. Крім того, планується проведення реструктуризації життєздатних кредитів, стягнення заставного майна з його подальшою реалізацією, а також продаж чи відступлення прав вимоги за проблемними портфелями.

Затвердження планів роботи держбанків зі зниження NPL означає виконання одного зі структурних маяків програми співпраці України з МВФ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: