Українці готові до переходу на безготівкові розрахунки

У середньому щороку частка безготівкових операцій з платіжними картками зростає на 5%. Карантинні обмеження не призвели до дуже різкого підвищення цього показника, проте за підсумками 9 місяців 2020 року він зріс до 55,2% проти 49,7% за такий же період торік. 

Про це розповів Заступник Голови НБУ Олексій ШАБАН під час конференції Global Payments Day-2020, йдеться на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

«Карантин посилив готовність бізнесу та користувачів платіжних сервісів до цифровізації у світі. В Україні темпи приросту безготівкових розрахунків також залишаються досить стабільними. Частка безготівкових операцій з платіжними картками за сумою поступово підвищується», – зазначив пан Шабан.

Найбільша сума безготівкових операцій традиційно припадає на перекази з картки на картку (р2р) – 42,2%.

Водночас серед безготівкових розрахунків цьогоріч зростала частка операцій в Інтернеті – до майже 30% за сумою від усіх безготівкових операцій, здійснених з платіжними картками. За 9 місяців 2019 року цей показник становив 27%.

«Це додає нам оптимізму та свідчить, що українці готові до цифровізації, розвитку електронної комерції та активного переходу до безготівкових платежів», – наголосив Олексій Шабан.

Він також звернув увагу, що карантин дещо змінив звички українців щодо видів платіжних карток для безготівкових розрахунків. В Україні станом на 1.10.2020 р. майже 40% активних платіжних карток – безконтактні або токенізовані (станом на 1.04.2020 – близько 30%), а у 85% торговельних pos-терміналів можна здійснити безконтактну оплату.

«Темпи переходу на безконтактні та токенізовані картки цьогоріч прискорилися, так само як і розширення безконтактної платіжної інфраструктури. Україна входить до топ-5 країн світу за кількістю оплат токенізованими картками. Але тут ще є значний потенціал для розвитку, адже контактних платіжних карток, зокрема з магнітною стрічною, залишається досить багато в обігу», – підкреслив заступник Голови НБУ.

Олексій Шабан розповів, що через системи переказу коштів за 9 місяців цього року в Україну надійшло близько $2 млрд., водночас в цілому до України надійшло приватних грошових переказів на суму близько $7,2 млрд. (станом на 1.09.2020 р.). Тобто, лише чверть приватних грошових переказів надходило через транскордонні системи переказу коштів. Також цікаво, що незважаючи на карантинні обмеження, надходження в Україну через системи переказу коштів навіть зросли на 16%, якщо порівнювати з таким же минулорічним періодом.

За його словами, платіжний ринок в Україні впевнено розвивається, його учасники готові рухатися уперед і пропонувати клієнтам нові корисні інструменти. Зі свого боку НБУ намагається створювати умови для того, щоб український платіжний ринок міг легко інтегруватися зі світовим та європейським. Зокрема, регулятор фіналізував роботу над новим законодавчим регулюванням платіжного ринку та очікує, що незабаром такий законопроект може бути зареєстрований у Верховній Раді.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: