В Україні запровадять сучасну модель управління ліквідністю державних фінансів

Уряд схвалив розроблену Мінфіном Концепцію з управління ліквідністю на 2020-2023 роки. Концепція передбачає запровадження сучасної моделі управління ліквідністю на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, інформує Міністерство фінансів.

Метою Концепції є впровадження ефективного механізму управління ліквідністю єдиного казначейського рахунку (ЄКР) та валютних рахунків Казначейства для вчасного виконання зобов’язань клієнтами Казначейства за мінімальних витрат, у тому числі за рахунок підвищення якості прогнозування руху коштів.

Консолідація коштів на ЄКР та на валютних рахунках Казначейства передбачає можливість оперативного одержання інформації про стан та рух коштів сектору загального державного управління. Разом із тим, необхідно здійснити подальші заходи для підвищення ефективності управління коштами на рахунках Казначейства, а саме:

– затвердити методику прогнозування руху коштів на ЄКР, збільшити горизонт прогнозування до 6 місяців;

– посилити координацію між заінтересованими сторонами, автоматизувати обмін необхідними даними;

– створити систему збору короткострокових прогнозів видатків від розпорядників бюджетних коштів (календар платежів);

– впровадити інформаційну систему підтримки прийняття рішень щодо управління ліквідністю, що дозволить автоматизувати процес прогнозування руху коштів та розрахунок мінімально необхідного залишку коштів на ЄКР та обсягу тимчасово вільних коштів ЄКР, які доцільно розмістити на ринку. Підвищення точності та горизонту прогнозування надасть можливість зменшити обсяги залишку коштів на ЄКР і мінімізувати випадки тимчасової нестачі коштів для безперебійного фінансування видатків бюджетів та інших вихідних потоків.

У частині вдосконалення інструментів управління ліквідністю Концепцією передбачено:

– імплементацію процедур проведення активних операцій з державним боргом, зокрема операцій РЕПО, а також операцій викупу та обміну державних цінних паперів;

– створення додаткових можливостей для безперебійного виконання платіжних доручень клієнтів казначейства (отримання короткострокових кредитів від комерційних банків, управління мінімальним залишком на ЄКР та оборотним залишком коштів загального фонду Державного бюджету).

Розпорядженням Уряду також затверджено План заходів щодо реалізації Концепції, підготовлений Міністерством фінансів України.

Більш детально – у презентації Концепції з управління ліквідністю на 2020-2023 роки

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: