30 акціонерних товариств вже використали механізм проведення дистанційних зборів

НДУ удосконалює функціонал сервісу «Кабінет зборів». Про це йдеться у повідомленні Національного депозитарію.

Зміни до Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду, що набрали чинності з 22.10.2020 року, створили можливість для додаткового врахування побажань та якісного удосконалення функціоналу web-сервісу «Кабінет Зборів» для клієнтів.

Команда ЕДУ оперативно доопрацювала функціонал web-сервісу «Кабінет Зборів» для більш зручного та налагодженого процесу надання послуг з дистанційного проведення загальних зборів акціонерів для клієнтів.

«Центральний депозитарій став одним із ініціаторів внесення змін до нормативного акту НКЦПФР, який регламентує процедурні питання проведення дистанційних зборів акціонерів. Свої пропозиції ми формували виходячи із власного досвіду проведення дистанційних зборів, а також з урахуванням відгуків та побажань наших клієнтів. Нормотворчість є досить складним процесом, і не завжди при розробці документа можливо передбачити всі ситуації, які можуть виникнути на практиці. Тому зміни до Тимчасового порядку покликані врегулювати спірні питання, які виникали під час голосування акціонерів бюлетенями, при проведенні реєстрації акціонерів та підведенні підсумків голосування на зборах», – прокоментувала Наталія ШЕВЧЕНКО, Начальник Управління з методології та корпоративних відносин ПАТ «НДУ».

У процесі використання послуги клієнтами надавався постійний зворотній зв’язок, у результаті чого Центральний депозитарій, маючи високі технологічні можливості, запровадив додаткові функції, наявність яких значною мірою прискорює та покращує роботу web-сервісу «Кабінет Зборів», а також посилює довіру до процесу дистанційних загальних зборів.

«Одним із важливих нововведень стало запровадження можливості отримання особою, яка скликає збори, від Центрального депозитарію не тільки зведеної інформації про результати голосування, але й всіх бюлетенів, поданих акціонерами. Окрім того, враховано специфіку проведення зборів акціонерних товариств з привілейованими акціями, уточнено норми щодо порядку формування бюлетенів, за якими здійснюється голосування по питанням обрання органів товариства (крім кумулятивного)» – додала Наталія Шевченко.

Як покращився функціонал web-сервісу «Кабінет Зборів»:

– розділено процеси подання розпорядження на проведення дистанційних загальних зборів та розпорядження про направлення повідомлень через депозитарну систему України, оскільки на практиці ініціатори зборів повідомляють акціонерів заздалегідь, не чекаючи завершення процесу укладення договору про надання послуг із дистанційного проведення загальних зборів;

– додано кількість типів питань порядку денного виходячи з кількості бюлетенів для голосування, які затверджуються товариством: голосування щодо інших питань порядку денного (крім обрання органів товариства); кумулятивне голосування з питань порядку денного; голосування з питань обрання органів товариства (крім кумулятивного голосування); голосування власників привілейованих акцій товариства;

– особа, що скликає збори, може отримати всі скан-копії бюлетенів для голосування разом зі зведеними даними по голосуванню, якщо зробить відповідну помітку в розпорядженні про проведення дистанційних загальних зборів;

– у розпорядженні про проведення дистанційних загальних зборів передбачено дві дати розміщення бюлетенів: для голосування з питань порядку та для голосування з питань обрання органів товариства (у тому числі шляхом кумулятивного голосування);

– депозитарним установам додано графу для внесенні інформації щодо ознак недійсності бюлетеня для голосування.

 На сьогодні 30 акціонерних товариств підтвердили надійність web-сервісу «Кабінет Зборів», скориставшись новою послугою, а деякі, навіть, неодноразово. У свою чергу команда НДУ й надалі продовжує роботу у напрямку вдосконалення сервісу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: